Як серед поштової кореспонденції визначити спам? Як захищати свою поштову адресу від шкідливих розсилок? Відповіді в статті.

Цікавості тут не місце

Навіть самі суворі попередження про злобливої розсилці не рятують цікавих користувачів від спаму та його наслідків. Часто на особисту електронну пошту приходять послання з невідомих адрес.

Не завжди це є спамом, але насторожитися необхідно.

Що робити з підозрілими листами

  • Почніть з уважного вивчення адреси відправника.

Якщо він вам не здався відомим, так ще і виглядає “кривим”, то лист краще не відкривати.Там може перебувати шкідливий додаток з вірусами.

  • Не ведіться на повідомлення призи і виграші

Спамери хочуть, що б ви перейшли по їх посиланню і для цього не соромляться пропонувати віртуальні перемоги в конкурсах і нагадувати вам про те, що ви 1000 на сайті.

  • Не відкривайте повідомлення від нібито друзів знайдених в соц мережах

Якщо ви не зареєстровані в соціальній мережі, то і шукати ніяких друзів вона вам не стане, такі повідомлення – це абсолютно нахабний спам

  • Не відкривайте посилання

Зазвичай спамы розсилають заради конкретних посилань. Ні в якому разі не переходьте по запропонованих посиланнях навіть у тому випадку, якщо пропозиція вас зацікавила.

Це і є кінцева мета спамерів. А заманюють звичайних користувачів мережі цікавими пропозиціями про роботу (підробіток), акціями, призами і бонусами. Все це обман, за допомогою якого шахраї шукають чергову жертву.

Не залишайте робочий адресу де попало

Якщо ви відкриваєте поштову скриньку для серйозних цілей (наприклад, він необхідний для роботи в інтернеті), то не світіть цю адресу на звичайних форумах, в соціальних мережах. Для цих потреб можна зареєструвати окрему пошту.

Нікнейм з поштової адреси – дуже погана ідея

На публічних ресурсах намагайтеся придумувати оригінальний нік, який не буде збігатися з частиною вашої поштової адреси.

Не забувайте захищати свою адресу і від сканування. Для цього достатньо популярний значок собачки замінювати прописним словом.

Завжди надсилайте спам в папку спам

Поштові сервіси постійно вдосконалюють методи боротьби зі спамерами. Вони вміють фільтрувати листи і відсіювати потенційно можливий спам.

Але не завжди шкідливе лист летить у кошик. Якщо ви отримали підозрілий конверт, то не просто видаляйте його зі свого ящика, а завжди відправляйте в папку спаму вручну.

Сервісний робот запам’ятає цю адресу і заблокує наступні спроби відправлення кореспонденції з спамного адреси.

Якщо ви випадково помилилися, то з “сміттєвої” папки завжди можна буде витягнути нормальне лист і розблокувати адресу відправника.

Ці заходи допоможуть захистити вас від напливу спамерів і попередити масову розсилку непотрібною чи шкідливою інформації.

Джерело: http://skisoft.com.ua/