Вам, як користувачу ПК, напевно доводилося стикатися з таким поняттям, як розрядність Windows, яка буває двох видів 32 біт і 64 біт. Однак, багато стикаються з труднощами в цьому моменті, так як не розуміють відмінностей між цими видами операційних систем.

У цій статті я розповім вам про те, чим відрізняється Windows 64 від 32 біт, як визначити, яка система підійде вашому комп’ютеру, і які переваги і недоліки з’являться при роботі з однієї чи іншої Windows.

Чим відрізняється Windows 64 від 32 біт

Головна відмінність Windows 32 і 64 біт в тому, що перша може працювати з оперативною пам’яттю до 4 Гб. 32-х бітні ос Windows не зможуть побачити ОЗУ 4 ГБ, вони покажуть близько 3,5 Гб (якщо встановлено від 4 Гб). Тому, якщо на комп’ютері встановлено більше 4гб оперативної пам’яті, то комп’ютер не буде працювати на повну потужність, певна частина пам’яті залишиться незатребуваною ні системою, ні програмами.

64-х бітна ос Windows може підтримувати оперативну пам’ять до 512 Гб (залежно від версії системи). Відповідно цю пам’ять можуть використовувати і програми, що дозволить їм працювати швидше. Крім того, більшість багатоядерних процесорів також працюють швидше на Windows 64 біт, 32 біт.

Між Windows 32 і 64 біт є й інші дрібні технічні відмінності, які звичайному користувачеві не відіграють особливої ролі. Тому не буду у них заглиблюватися.

Як дізнатися розрядність Windows

Для того, щоб дізнатися, яка Windows встановлена на вашому комп’ютері – 32 або 64 біт, потрібно потрапити у властивості системи. Для цього натисніть правою кнопкою миші на ярлик «Мій комп’ютер» і потім «Властивості», і там ви побачите розрядності вашої системи. На скріншоті я покажу на прикладі Windows 10, на інших версіях зовнішній вигляд буде відрізнятися, але суть та ж.

До речі, якщо ви властивостях ви бачите розрядність x86, то це ні що інше, як ті ж 32 біта. Windows x86 від 32-х бітної нічим не відрізняється. Це одне і теж.

На сайті doctorsmm є можливість замовити передплатників на сторінку в ВК всього від 20 коп. за одиницю ресурсу! Тут Ви знайдете не тільки дешеві ціни на послуги, але і широку різноманітність форматів і критеріїв ресурсу. Таким чином Ви зможете підібрати для себе найбільш вигідну пропозицію з мінімальними витратами. До того ж, на деякі види послуг поширюються гарантії.

На який комп’ютер можна встановити 64-х бітну Windows

Вище я розповів, чим відрізняється Windows 64 від 32 біт, і головне – це підтримувана оперативна пам’ять. Тому, якщо в комп’ютері більше 4 Гб ОЗП, то на нього потрібно встановити Windows 64 біт, так як 32-х бітна там буде абсолютно безглузда. Якщо ОЗУ 4 Гб, то можна встановити 32-х бітну систему.

Але це не єдина вимога. Для того, щоб встановити Windows 64 біт, процесор повинен підтримувати таку розрядність системи. Дізнатися, чи підтримує її процесор, можна з допомогою програми CPU-Z. Запустіть CPU-Z, і на першому екрані подивіться у полі «Набір інструкцій». Якщо процесор підтримує інструкцію EM64T, то на комп’ютер можна буде встановити 64-х бітну систему.

Є ще дещо, чим відрізняється Windows 64 від 32 біт, що може бути відчутно на практиці. Так, якщо ви визначили, що можете встановити на свій комп’ютер 64-х бітну систему, перевірте, чи є для вашого заліза 64-х розрядні драйвери. Зробити це можна на сайті виробника. Якщо у вас немає драйверів на той або інший пристрій, то під 64-ма бітами воно буде працювати некоректно.