Якщо вам потрібна косметика та аксесуари від Компанії Оріфлейм, то на цьому сайті є новий каталог Оріфлейм, є можливість зареєструватись і купувати продукцію для себе зі зі знижками до 70%.

А якщо ж вам потрібно змінити MAC мережевої карти, то залишайтеся зі мною. Зараз я вам розповім, як це легко можна зробити за допомогою двох різних способів – і з одним з них у вас обов’язково вийде це зробити.


MAC – це ідентифікатор обладнання в комп’ютері, в даному випадку – мережевої карти. Це англійська абревіатура – media access control — управління доступом до середовища.

Незрозуміла річ, про яку я не буду довго розповідати, а відразу покажу, як змінити MAC мережевої карти – методи придатні для Windows XP, 7 й інших версій. Зробити це може знадобитися налаштування інтернету на комп’ютері або ноутбуці, коли провайдер прив’язується до MAC або в яких-небудь інших ваших експериментах.

Через властивість обладнання

Найпростіший спосіб змінити MAC мережевої карти – змінити властивості обладнання через диспетчер. Для цього переходимо в диспетчер пристроїв – натискаємо правою кнопкою миші на «Мій комп’ютер», вибираємо «Властивості», а потім клікаємо на «Обладнання» і натискаємо на «Диспетчер пристроїв».

Міняємо MAC мережевої карти через властивості

В списку потрібно вибрати спойлер з мережевими картами і вибрати пристрій, MAC якого ми будемо міняти. Натискаємо на нього двічі і вибираємо вкладку «Додатково». Щоб змінити MAC мережевої карти, в списку «Властивість» вибираємо «Мережевий адресу», і в рядку «Значення» вписуємо бажане.

Міняємо MAC мережевої карти через властивості

Щоб зміни MAC-адреси мережевої карти почали системою, потрібно перезавантажитися.

Через реєстр

Якщо змінити MAC мережевої карти першим способом не виходить, то можна зробити це через реєстр. Трохи складніше, але теж піде. Відкриваємо реєстру і переходимо в цю папку:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}.

Відкривши цей розділ, ми побачимо багато каталогів, всі вони належать до того чи іншого мережного обладнання. Потрібно знайти ту мережеву карту, MAC якого потрібно змінити. Щоб правильно знайти це пристрій, клікаєм на кожну з папок у розділі і дивимося на значення параметра DriverDesc – в ньому має міститися назва потрібної залозки. У моєму випадку це папка 0001.

Коли необхідна папка знайдена, щоб змінити MAC мережевої карти, знадобиться створити в ній свій параметр – кліки першою кнопкою миші, вибираємо «Створити», а потім «Рядковий параметр». Даємо їй назву NetworkAddress, потім відкриваємо подвійним клацанням і записуємо з троку «Значення» необхідний MAC.

Міняємо MAC мережевої карти через реєстр

Міняємо MAC мережевої карти через реєстр

Висновок

  • Деякі вважають, що змінити MAC мережевої карти неможливо, так як це, по суті, дані, вшиті в залізо. Частково вони мають рацію. MAC, записаний у залізо, не можна поміняти. Описаними методами, ви зміните MAC мережевої карти на програмному рівні, і цього буде достатньо, так як зазвичай дані драйвера пріоритетніше фізичних. Якщо ж потрібно змінити MAC мережевої карти фізично, то для цього потрібні спеціальні додаткові пристрої – програматори.
  • MAC мережевої карти являє собою значення з 12 знаків, записаних в шістнадцятковій системі числення.
  • Не рекомендується починати MAC адресу з 0. Рекомендується завершувати його символами A, E, 2 або 6.
  • Буває, що змінити MAC мережевої карти не вдається ні одним із способів. Тоді найкращим виходом буде поставити нову карту, вони коштують не дорого.