Про можливості пакету LibreOffice, де його скачати і як встановити, читайте в статті .

Інструмент «Стрілки» в LibreOffice Writer

Пакет LibreOffice позиціонується розробниками як безкоштовний аналог Microsoft Office. Якість створюваних в LibreOffice Writer текстових документів нітрохи не поступається якості документів Microsoft Word. А в деяких випадках можливості LibreOffice Writer навіть ширше, ніж у інших текстових редакторів. Одним з таких випадків є використання інструменту «Стрілки», за допомогою якого можна оформити стиль використовуються в документі ліній-вказівників. Тільки необхідно навчитися застосовувати можливості цього інструменту на повну потужність.

Перше знайомство

Запускаємо LibreOffice Writer, клацнувши по іконці на робочому столі, і дивимося в лівий нижній кут екрану. Зазвичай там знаходиться меню, яке дозволяє створити в текстовому документі об’єкти з геометричних фігур (у тому числі – з ліній). Якщо цих кнопок на місці немає, слід поставити галочку в одному з пунктів головного меню Вигляд> Панелі інструментів> Малювання.

Рис. 1. Виклик меню для малювання в Writer

Малювання в LibreOffice Writer (як і в абсолютній більшості текстових редакторів) здійснюється за допомогою створення векторних об’єктів (графічних примітивів). Та всі необхідні малюнки і схеми створюються за допомогою основних фігур: прямокутник, еліпс, блокові стрілки, виноски і зірки.

Рис. 2. Меню малювання в Writer. Пункт «Основні фігури»

Починаємо малювати. Лінії і стрілки

Найпростіший об’єкт малювання – лінія. У меню Малювання натискаємо на кнопку лінія і малюємо її на екрані, просто напросто розтягуючи її мишкою від початку до кінця. Даний метод досить простий і доступний самому користувачу.

Рис. 3. Перша лінія

Робимо з лінії стрілку

Щоб з лінії зробити стрілку, необхідно знайти меню «Властивості зображення». Зазвичай воно знаходиться в лівому верхньому куті, нижче панелі «Стандартна». Але з’являється вона там тільки тоді, коли об’єкт Лінія є виділеним. Якщо цього меню на місці немає, то виконуємо команду Вигляд -> Панелі інструментів -> Властивості малюнка.

Зараз у цьому меню нас цікавить кнопка «Стиль стрілок».

Рис. 4. Кнопка Стиль стрілок в меню «Властивості зображення»

Саме там є все необхідне для того, щоб створити всілякі стрілки. Натискаємо на кнопку і бачимо випадаюче меню, де представлені всі стилі стрілок.

Рис. 5. Вибираємо потрібний стиль стрілок

Тут є одна проблема, на якій необхідно зупинитися трохи детальніше.

Перша думка, що ліва кнопка в меню відповідає за стиль лівого кінця відрізка, а права кнопка – за стиль правого, на перевірку виявляється помилковою. Насправді ліва кнопка визначає стиль початку відрізка, а права – його закінчення. І з першого разу може не вийти зробити так, щоб стрілка «дивилася» саме туди, куди треба.

У тому ж меню «Властивості зображення» є кнопки, за допомогою яких можна встановити потрібні колір і товщину стрілки; можна перемістити стрілки на передній/задній план; можна змінити прив’язку стрілки (до сторінки, абзацу, до символу). Одним словом, можна домогтися того, щоб стрілка виглядала в документі саме так, як це необхідно (див. малюнок).

Рис. 6. Зразки отриманих стрілець

Робимо підпису на стрілках

LibreOffice Writer дозволяє прив’язувати написи до кожної зі створених стрілок. Такі написи будуть переміщатися разом зі стрілкою, якщо ви будете змінювати її положення.

Прив’язати напис до стрілкою можна просто клацнувши на неї мишкою так, щоб в середині стрілки з’явився миготливий курсор. І тоді можна набрати будь-який текст на клавіатурі.

Рис. 7. Написи на стрілках

Якщо є необхідність зробити так, щоб підпис перебувала «під стрілкою» (див. четверта стрілка на малюнку № 7), то, перш ніж почати набирати текст, слід один раз натиснути клавішу Enter, поставивши порожню рядок.

Якщо ж напис вийшла догори ногами (третя стрілка на малюнку), то можна поставити її нормально, помінявши місцями початок відрізка і його кінець.

Додаємо спецефекти

Крім усього вищевикладеного LibreOffice Writer дозволяє для кожної стрілки встановлювати нехитрі ефекти, які повинні привернути увагу читача до потрібної інформації.

Натискаючи правою кнопкою мишки по обраної стрілкою, вибираємо в контекстному меню пункт: Текст.

І в віконці, що з’явилося, вибираємо закладку: Анімація тексту.

Рис. 8. Створюємо спецефекти

Є можливість вибрати один з чотирьох динамічних ефектів (шкода, що неможливо зробити для них скріншот). Вони виглядають досить незвично, і далеко не в кожному текстовому редакторі є подібні інструменти.

Підсумок

Стрілки в програмі LibreOffice Writer – справді потужний інструмент, використання якого допоможе красиво оформити текстовий документ.

Адміністрація сайту висловлює подяку автору Івану Краснову за підготовку матеріалу.

Джерело: http://superfly.org.ua/