Про програму

Freespacer призначена для однієї єдиної мети – очищення диска, видалення «тимчасових» непотрібних файлів.

Продукт розроблений російським програмістом в далекому 2007 році. Тим не менш чудово працює з усіма версіями операційної системи Microsoft. Програма коректно очищає диски в Windows XP і не менш швидка і надійна при видаленні непотрібних файлів в Windows 7.

Інтуїтивно зрозумілий, простий інтерфейс і безліч додаткових налаштувань роблять її корисною як для простих користувачів, так і для професійних програмістів.

Трохи теорії або навіщо чистити диски

Почнемо з питання. Чи знаєте Ви, як відображаються веб-сторінки при подорожах в Інтернет?

Справа в тому, що кожен сайт спочатку повністю підвантажується на ваш комп’ютер (графіка, відео і т. д. записуються на жорсткий диск) і тільки після цього Ви бачите результат на екрані. Всі браузери мають службові папки — так званий кеш. Вміст цих папок, як правило, не видаляється після закінчення сеансу.

Другий джерело появи непотрібних файлів — звичайна робота користувацьких програм. Більшість з них створює так звані тимчасові або tmp файли. Які так само не завжди успішно зникають з диска при вимиканні комп’ютера. Особливо, якщо робота програми завершено з помилкою.

Нарешті, третій і, можливо, основне джерело — сама система Windows. Будь-яка установка файлів, оновлення системного ядра, налаштування параметрів, навіть звичайна робота (аж до режиму очікування) створює величезну кількість файлів. Багато з них не потрібні навіть самій системі — не містять інформації і мають розмір 0 байт. Боротися з цим сміттям на диску Windows XP і Windows 7 як слід не вміють. На жаль.

Більш того, будь-який з нас помічає, що в процесі експлуатації операційної системи, місця на основному диску ставати все менше. А системні та службові папки наче змагаються у конкурсі «хто більше».

Можна було б не звертати уваги на дані процеси. Особливо, якщо ви маєте запас вільного дискового простору. Але є одне «але». Будь-який файл (навіть розміром 0 байт) індексується таблицями розміщення. Будь то FAT в Windows XP або MFT Windows 7. Такі таблиці — як зміст у книзі — вказують «де що лежить». І, чим більше вони об’ємні і безладні, тим більше часу йде на пошук необхідного файлу. А це вже швидкодію вашого комп’ютера і надійність роботи.

Природно, автори Windows знають про проблему. У стандартній поставці операційних систем є утиліта очищення дисків. Але найчастіше вона працює не дуже швидко. Та й якість видалення залишає бажати кращого. Налаштування системи, обмеження створення «тимчасових файлів», на жаль, вимагає спеціальних знань.

Така ситуація створила передумови для написання великої кількості швидких, надійних програм видалення сміття з вашого жорсткого диска. Freespacer – одна з таких. Далеко не найгірша. А враховуючи, що поставляється утиліта безкоштовно і автор — наш співвітчизник, її вибір як робочого інструменту буде цілком виправданим.

Починаємо роботу. Або все геніальне просто.

Очищення диска в Windows на перший погляд — довга і копітка справа. Досить згадати, що система і користувальницькі програми залишають після себе сліди у десятках, якщо не сотнях, каталогів. Тим не менш програма Freespacer має простий і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс.

Программу отличает простой интерфейс

 

У правій частині вікна є 6 основних кнопок.

Непідготовленому користувачеві для роботи достатньо трьох: пошук, видалення, вихід.

 

Начать работу просто.

 

Отже, як видалити непотрібні файли? Для очищення диска (або дисків):

 

 • Запустіть програму
 • Натисніть кнопку «Пошук»
 • Після натискання починається аналіз ситуації. Потенційні «клієнти» на видалення відображаються в основному вікні програми. При цьому Ви можете спокійно працювати за комп’ютером. Freespacer шукає сміття у фоновому режимі.
 • Після закінчення пошуку у вікні статистики виводиться загальна інформація про кількість знайдених непотрібних файлів, їх розміщенні та обсяг вільного місця, яке з’явиться після очищення диска.
 • Натисніть кнопку «Видалити», а по закінченні чищення – «Вихід»

 

Даже на

 

Варто зауважити, що Freespacer працює набагато швидше стандартної утиліти очищення диска Windows. А для оцінки користі процедури раджу звернути увагу на ілюстрацію: у автора цих рядків на комп’ютері за тиждень роботи утворилося ні багато, ні мало, а 1,3 Гб “сміття”.

Параметри очищення диска — для досвідчених користувачів.

При всій простоті інтерфейсу, Freespacer володіє широкими можливостями налаштування.

Одразу після аналізу ви можете виключити той або інший знайдений файл зі списку на видалення. Для цього досить зняти галочку навпроти назви в списку, що відображається в головному вікні програми.

Якщо ж хочете більшого — натискайте кнопку «Настройка».

У вікні інструменту налаштування є кілька вкладок.

Меню «Загальні» дозволяє вибрати диски для сканування, встановити режим пошуку порожніх папок. Крім того, програма може виправляти старі точки відновлення системи, знаходити невірні ярлики і порожні файли.

Параметри, встановлені за умовчанням, є найбільш безпечними. Про те, що при встановленні інших варіантів (як наприклад видалення порожніх папок або файлів) потрібні спеціальні знання, програма попередить при виборі відповідних варіантів.

Меню настроек

 

У вкладці «Метод видалення» доступні три варіанти:

 • Приміщення файлів в корзину. Найгірший спосіб, оскільки фізично файли не видаляються, а позначаються, як «готові до видалення». Це не особливо додає місця на диску. Зате їх можна завжди легко відновити.
 • Видалити минаючи кошик.Більш потужний спосіб. Місце на диску, природно, звільняється. Але, враховуючи, що посилання на файли не видаляються з FAT або MFT, їх можна відновити, використовуючи спеціальні програми.
 • Повне удалениеДля тих же, хто бажає стерти навіть спогади» про сміття, підійде не швидкий, але надійний спосіб — повне видалення інформації про файл з жорсткого диска.

 

Наступні два пункти меню, «тимчасові папки», «маски файлів» дозволяють задати папки, інформацію з яких необхідно видаляти. А так само типи файлів.

Зокрема, якщо на Вашому комп’ютері стоїть унікальна програма, яка створює тимчасові файли у своєму каталозі, Ви можете явно зазначити Freespacer де і за якими параметрами проводити додаткове очищення диска.

Єдине «АЛЕ» – для завдання додаткових типів і масок необхідні мінімальні знання про роботу операційних систем сімейства Windows.

Установка исключений и редактирование списка удаляемых файлов

 

Практичні приклади застосування цієї опції.

Наприклад, якщо Ви займаєтеся графікою, аудіо або відео монтажем, то Freespacer може виявитися корисним для видалення тимчасових файлів і чернеток роботи. Для цього достатньо вказати в списку папок каталог, куди ваша робоча програма (або Ви самі) записуєте чорнові проекти. У такому разі по завершенні роботи:

 

 • Записуєте результат в папку для фінальних версій
 • Викликаєте Freespacer
 • Вказуєте у налаштуваннях шлях до папки тимчасових файлів і чернеток.
 • Проводьте очищення диска

Примітка: вказані шляхи і маски файлів зберігаються. Настроївши програму один раз немає необхідності викликати меню налаштувань при наступному запуску.

І, нарешті, останній пункт меню – «виключення». Тут ви можете задати шлях до каталогів або маски файлів, які видаляти не можна.

Маски задаються як за розширенням (*.{розширення}), так і за фрагментом назви ({фрагмент_названия}*.*)

Приємної роботи!

 

Джерело: http://mobigame.com.ua/