Багатьох користувачів нервує те, що довго вимикається комп’ютер. Після цілого робочого дня, коли втомлені очі злипаються, робота, нарешті, закінчена, але доводиться сидіти і чекати, поки Windows завершить свою роботу і монітор згасне.

Причин довгого завершення роботи може бути безліч. Про деяких я знаю, а про інших-ні. Але, як би то не було, про всі причини в одній статті я розповісти не зможу. Тому тут я покажу, як за допомогою одного методу можна прискорити вимикання комп’ютера. Не факт, що він вам допоможе, але ви нічого не втратите, якщо спробуєте і дізнаєтеся.

Як завершує роботу Windows

Після того, як ви натиснули на кнопку «Завершення роботи», Windows отримує про це сигнал. Операційна система починає ініціювати всі запущені служби та програми про те, що скоро доведеться згортатися. Тому їм слід зберегти дані і вимикатися.

На все це у операційної системи відведено певний час за замовчуванням. Зазвичай це 20 секунд на XP і 12 на Seven. Очевидно, що якщо зменшити цей час, то система буде завершувати роботу швидше.

Як зменшити таймаут перед завершенням роботи

Якщо ваш комп’ютер дуже довго вимикається, вам слід спробувати зменшити час очікування системи перед завершенням роботи. Управляється цей параметр за допомогою одного ключа в реєстрі. Цей ключ однаковий для Windows XP і Windows 7.

Відкрийте реєстр і пройдіть по наступному шляху: HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control. Тут слід відшукати ключ WaitToKillServiceTimeout і змінити його настройку на бажаний.

Щоб змінити настройку, потрібно клацнути на WaitToKillServiceTimeout двічі і в полі вписати потрібне час. Час вказується в мілісекундах (1 секунді 1 000 мілісекунд). Тому якщо ви хочете, щоб таймаут затримки був 10 секунда, напишіть в параметрі 10 000 і натисніть «Ок».

Пам’ятайте, що якщо задати занадто короткий таймаут, то система буде завершуватися некоректно, що спричинить втрату якихось даних. Тому вам доведеться поекспериментувати. І поставити спочатку маленький час, наприклад, 3-5 секунд і подивитися, як буде вимикатися комп’ютер. Якщо немає ніяких небажаних наслідків, то так і залишається. Якщо щось пішло не так, то збільште трохи цей таймаут.

Якщо цей метод не зміг вирішити проблему довгого завершення роботи Windows, значить, причина криється в чомусь іншому. Це може бути програма в автозавантаженні, драйвер, вірус або інша якась більш сумна причина.