Якщо на ноутбук пролили воду, то вирішувати проблему потрібно швидко, кожна хвилина зволікання може коштувати вам кругленької суми. А якщо зробити все без затримок, то є велика ймовірність відбутися легким переляком і враженням.


Отже, якщо ви потрапили в таку ситуацію, то рятуйте ноутбук за інструкцією, що я наводжу нижче. Не тягніть час! До речі, якщо ви читаєте цю статтю з того самого ноутбука, на який пролили рідина – це погана ідея. Негайно вимкніть його, і читайте з іншого пристрою.

Відключіть живлення

Перше, що потрібно зробити, якщо на ноутбук пролили воду – це відключити його харчування. Немає часу на коректний вихід із системи через кнопку «Пуск», так як кожна секунда дорога. Вимикайте комп’ютер довгим натисканням на кнопку включення. Крім цього відключіть зарядний пристрій, якщо воно підключено.

Після цього негайно вийміть акумулятор. У більшості ноутбуків це робиться з нижньої сторони.


Зміст швидкого відключення живлення в тому, що рідина, що окисляє деталі ноутбука. Вони будуть окислюватися швидше, якщо він включений, так як в такому стані комп’ютер нагрівається. А окислені деталі не можуть нормально працювати. Крім того, рідини проводять електрику і можуть призвести до замикання схем, що виведе з ладу компоненти.

Переверніть ноутбук

Тепер, коли живлення вимкнено, потрібно перевернути комп’ютер клавіатурою донизу. Якщо на ноутбук пролили воду, то її потрібно як можна швидше звідти вивести, а зробити це можна саме в такому положенні.

Отже, ноутбук повинен знаходитися на столі, клавіатурою донизу. Під нього можна покласти рушник, щоб вода вбиралася і не розтікалася по столу.


Зверніть увагу, що не можна допускати попадання води між клавіатурою і монітором. Це може призвести до необоротної поломки. Тому покладіть ноутбук так, щоб кріплення дисплея були трохи вище, ніж тачпад. А також ноутбук має лежати в такому положенні, щоб верхній край дисплея поверхні столу не торкався, інакше це може призвести до фізичної поломки кріплень.

На рисунку зображено ідеальне положення ноутбука в такій ситуації.

Почекайте

Тепер час екстреної допомоги минуло. Всі найважливіші миті для майбутнього вашого комп’ютера вже пройшли. Настав етап реабілітації. Залишилося почекати, поки вся вода витече. Залиште ноутбука в такому положенні на деякий час.


Для прискорення процесу можна поставити комп’ютер недалеко від батареї, якщо вони зараз гарячі або нагріти феном. Але не перегрівайте ноутбук! Також можна подути на нього вентилятором.

Момент істини

Через кілька годин (чим більше, тим краще) можна включати ноутбук. Поставте в нього акумулятор, і натисніть кнопку включення. І зараз ви дізнаєтеся, які наслідки будуть від того, що ви на ноутбук пролили воду.

Якщо комп’ютер включився, і на моніторі немає брижів і яких-небудь дефектів зображення, то можете радіти, нічого серйозного не пошкодилося.

Можливо, деякі клавіші клавіатури перестануть працювати. Це особливо ймовірно, якщо пролита рідина була в’язкою чи липкою – пиво, вино, солодкий чай. Але цю проблему вирішити не важко – можна зняти клавішу і почистити її.

Найгірша ситуація якщо комп’ютер не включився взагалі, або включився, але не працює щось більш серйозне, ніж клавіатура. Тут потрібно нести ноутбук до майстра і ремонт, швидше за все, буде дорогим.