У створенні мережі між Windows 7 немає нічого складного. Вам не потрібно запрошувати майстра додому, платити йому гроші, щоб він це зробив. Якщо ви зробите все, як буде написано в моїй інструкції, то у вас вийде все самостійно. Тут я покажу, як поставити для двох комп’ютерів за прямим їх з’єднанню.

Для тих, хто налаштовував вже мережу між Windows XP, складнощів взагалі не буде, так як сутність методу дуже схожа. Якщо чесно, то відмінності будуть лише у назвах пунктів меню, які виникли з-за різниці в інтерфейсах. В іншому все однаково.

Для створення мережі між Windows 7 нам знадобиться кабель RJ-45 з конекторами на кінцях і щоб він був потрібної довжини, а також пара компів з «сімкою» і встановленими і працюючими мережевими картами.

Кабель RJ-45 з коннектором

Придумуємо імена і створюємо робочу групу

Отже, створення мережі між Windows 7 починається з вибору імені для кожної з машин і присвоєння їм робочої групи. Натисніть правою кнопкою мишки на «Комп’ютер», а потім «Властивості». Натисніть «Змінити» там, де написано «Ім’я комп’ютера, домен і параметри робочої групи».

Робимо робочу групу і ім’я

Відкриється ще одне вікно, в якому слід написати робочу групу та ім’я. Обидва параметра краще написати латинськими буками і без різних символів.

Робимо робочу групу і ім’я

Буде запропоновано перезавантажити, погодьтеся. Коли комп’ютер завантажиться, продовжуйте далі.


Пам’ятайте, що обом комп’ютерам слід бути в одній і тій же робочій групі, а імена повинні бути різні.

Призначаємо IP адреси

Для створення мережі між Window 7 присвоїмо IP для кожної машини. Щоб зробити це, йдемо в «Панель управління», потім «Мережа та інтернет» і потім «Центр управління мережами і загальним доступом».

Присвоюємо IP

Присвоюємо IP

Шукаємо «Підключення по локальній мережі», через яке будемо налаштовувати мережу, натискаємо на нього і йдемо в «Властивості».

Заходимо в «Протокол Інтернету версії 4 (TCP/IPv4)» і записуємо IP адреса — 192.168.0.0 і маску підмережі — 255.255.255.0. Далі проробляємо те ж саме на іншому комп’ютері, тільки прописуємо його IP 192.168.0.1.

Присвоюємо IP


IP адреси обох мережевих карт повинні відрізнятися один від одного лише за останнім цифрам. Ця цифра може бути від 0 до 255. В іншому IP буде однаковим.

Всі. Створення мережі на Windows 7 завершено. Тепер, якщо комп’ютери підключені один до одного за допомогою кабелю і все зроблено вірно, вони повинні бачити один одного в мережі. Щоб повноцінно користуватися локальною мережею, варто тільки дати доступ для потрібних пристроїв – принтерів, жорстким дискам або підключення до інтернету.

Рекомендації та можливі складності

Коли будете купувати кабель для з’єднання комп’ютерів у мережі, придбайте його такої довжини, щоб він дотягувався без натягу. В іншому випадку він може пошкодитися або навіть пошкодити гніздо мережевої карти. Однак пам’ятайте, що довжина його може бути не більше 100 метрів. Якщо ваші комп’ютери видалені один від одного більше, ніж на 100 м, то потрібно вдаватися до інших способів зв’язку по мережі.

Можливо, що при створенні локальної мережі між Windows 7, працювати в підсумку нічого не буде. Щоб вирішити проблему, слід спробувати наступні дії:

  • Переконайтеся, що кабель і коннектори цілі і не ушкоджені.
  • Переконайтеся, що мережева карта працює і справна. На багатьох мережевих картах є лампочка, яка світиться або блимає, коли підключають кабель. Так ось – це не свідчить про те, що вона або кабель справні.
  • Якщо ви впевнені, що все зробили правильно, а мережі немає, переконайтеся, що антивірус або фаєрвол не блокують локальний мережний трафік. Для цього їх треба тимчасово відключити, і якщо мережа в цей момент з’явиться, значить в них справа.