Уявіть, що ви граєте в гру або виконуєте якусь складну роботу, і тут раптом ваш комп’ютер вимикається. Буде дуже прикро. Деякі користувачі, напевно, стикалися з цим явищем. У цій статті я розповім вам про те, чому вимикається комп’ютер сам по собі і як знайти причину цього лиха.

Є кілька поширених причин. Наведу їх перелік, ознаки і методи лікування.

Перегрів

Якщо вимикається комп’ютер сам по собі, то спочатку зверніть увагу на одну з частих і банальних причин – перегрів. Більшість комп’ютерів налаштовані таким чином, що коли вони досягають певної критичної температури, вони вимикаються, щоб зберегти життя важливим комплектуючих, наприклад, процесора.


Швидкі лайки в Instagram можна замовити на ресурсі: Ави1.ру. Сервіс призначений для ведення та розкрутки акаунтів і спільнот більш ніж у 8 соціальних мережах.

Причин перегріву є кілька:

  • Неправильна експлуатація, наприклад, установка ноутбука на ліжку або системного блоку в місці, недоступному для нормальної вентиляції.
  • Пил – вічний комп’ютерний ворог, від якого відбувається перегрів.
  • Якщо кулер вийшов з ладу, то комп’ютер буде нагріватися, а, відповідно, вимикатися.
  • Иссякшая термопаста між процесором і радіатором.

Детальніше про перегрів і способи усунення я розповів у цьому матеріалі. Крім того, якщо у вас ноутбук, то можна скористатися охолоджуючими підставками.

Синій екран

Якщо комп’ютер вимикається не повністю, а з’являється синій екран, то тут причина в конфлікті драйверів. Проблема вирішується встановленням правильних версій драйверів для пристроїв.

Однак складність полягає в діагностуванні конфліктного пристрою. Для цього можна використовувати програму Bluescreenview, і про те, як нею користуватися, я розповів тут.

Віруси

Коли вимикається комп’ютер сам по собі, слід також опрацювати версію з вірусами. Ця причина рідкісна, але теж може бути. Тому слід перевірити ПК на наявність вірусів за допомогою спеціальних надійних програм.

На комп’ютері завжди повинна бути працююча антивірусна програма, яка справно оновлюється.

Перевантаження блоку живлення

Блоки харчування класифікуються за потужностями. Тим більша потужність, тим більше пристроїв він може обслужити. Кожне пристрій бере від блоку живлення певну частину потужності, і якщо вона вичерпується, комп’ютер вимикається.

Таке може статися, якщо ви використовуєте потужні пристрої, для яких ваш блок живлення не підходить. Особливо сильно навантажують сучасні відеокарти. Тому важливо правильно підбирати блок живлення для комп’ютера, такий, який забезпечить його стабільну роботу. Про те, як це правильно зробити, я розповів у цьому матеріалі.