Windows 10 останніх надходжень знайшла функцію ігрового режиму, при якому гри можна запускати в більш високій якості графіки, без шкоди для ігрового процесу. У цій статті я розповім про включення ігрового режиму в Windows 10.

Включення ігрового режиму в Windows 10

Відразу перейду до справи, а вже потім всі подробиці. Отже, щоб почати використовувати ігровий режим (або game mode, або режим гри), натисніть кнопку «Пуск», потім «Параметри».

Відкриється вікно, в якому натисніть на «Гри».

Перейдіть в пункт «Режим гри». Тут ви повинні побачити повідомлення про те, що комп’ютер може працювати в такому режимі.

Перейдіть до пункту «Меню гри» і переконайтеся, що включена опція меню гри.

Подивіться трохи нижче і запам’ятайте, яке поєднання клавіш потрібно для запуску меню гри. У разі, як на скріншоті – це «Win+G (клавіша win» — це кнопка на клавіатурі з іконкою Windows).

Отже, в необхідних налаштуваннях переконалися. Тепер, власне, саме включення ігрового режиму в Windows 10. Відкрийте гру, до якої ви хочете застосувати цей режим і потім, за допомогою гарячих клавіш (Win+G) відкрийте ігрове меню.

У меню гри натисніть на кнопку «Налаштування».

Відкриється вікно, в якому поставте галочку на опції «Використовуйте для цієї гри ігровий режим».

Закрийте вікно і перезапустіть гру. Тепер ця гра завжди буде відкриватися в ігровому режимі. Можна спробувати в налаштуваннях гри підвищити якість графіки.

Як працює ігровий режим

Ігровий режим працює просто – коли він включений, система відключає різноманітні непотрібні фонові процеси. За рахунок цього у комп’ютера з’являються вільні ресурси, які можна використовувати на обробку працює гри.

За рахунок вивільнених ресурсів система дозволяє збільшити FPS гри – кількість кадрів в секунду. Тому якість графіки поліпшується.

На яких комп’ютерах доцільно включення ігрового режиму в Windows 10

По-перше, приріст FPS можливий бюджетних комп’ютерах зі слабкою конфігурацією з вбудованою відеокартою. Поліпшення буває в 1,5-2 рази. Саме для таки машин придуманий ігровий режим.

По-друге, включення ігрового режиму доцільно і на потужних комп’ютерах, на яких в процесі звичайної роботи запущено велика кількість фонових процесів, які займають ресурси.

Малоймовірно, що ігровий режим дасть хороші результати на потужних ігрових комп’ютерах зі стандартними фоновими додатками.