Про програму WinArc

Цей текст написаний у відповідь на запит в розділі «пишемо по заявці» нашого сайту.

Програми-архіватори при всій їх «непомітності» стали незамінним інструментом роботи на обчислювальній техніці. До такої сьогодні відносяться не тільки звичні комп’ютери, але і смартфони, планшети і багато іншого.

Функція архіватора – «стиснути» або «упакувати» файл таким чином, щоб він займав менше місця. Це економить місце на диску і час передачі файлів через мережу. Останнє – час і гроші, які ми економимо, користуючись, наприклад, мобільним Інтернетом.

При слові «архів» більшість користувачів вспомнают розширення RAR і ZIP. Це формати двох найпоширеніших архіваторів. Але насправді форматів архівів налічується не одна сотня. І часто, одним архіватором на комп’ютері не обійтися. Враховуючи, що подібні програми, в основному, платних, маємо дилему: витрачати гроші або користуватися краденим софтом».

Вихід – безкоштовні програми.

Серед новинок останніх років виділяється розробка російських програмістів – програма WinArc.

Що відрізняє її від конкурентів?

 • Універсальність: WinArc працює з більшістю відомих форматів архівних файлів. Розробники нарахували їх аж 450 (з урахуванням варіативності алгоритмів).

 • Швидкість роботи: WinArc дійсно швидко упаковує файли в архів і вилучає їх.

 • Абсолютна безкоштовність та легальність.

 • Невеликий розмір програми, легкість установки і використання.

 • Достатньо для того, щоб спробувати.

  Початок роботи або установка.

  Для початку роботи з WinArc необхідно отримати пакет установки програми. Існує безліч сайтів, що пропонують скачати безкоштовний архіватор. Однак, у нашому випадку виправдане скористатися офіційною сторінкою програми.

  Завантажити безкоштовний архіватор WinArc з офіційного сайту.

  иллюстрация процесса установки

  Остання версія програми доступна на сайті розробників за цим посиланням.

  Тут Ви можете завантажити архів або виконуваний файл. Останнє, можливо, більш виправдано.

  Завантаження, до речі, відбувається дуже швидко: розмір файлу не перевищує 30 мб.

  Зауваження: Програма WinArc поки доступна тільки користувачам Windows. Зате вона працює з усіма поколіннями операційної системи. Починаючи від Windows XP і закінчуючи Windows 8.

  Завантаживши файл, запустіть його. З’явиться вікно, показане на першому сегменті ілюстрації.

  иллюстрация процесса установки

  Відразу знімаємо прапорець з позначки «стандартні параметри установки».

  Чому? Програма безкоштовна для користувача, але розробнику потрібно щось їсти. Тому в пакеті установки «в навантаження» пропонується відразу кілька програм сторонніх розробників. Як кажуть в Одесі: таки вам це треба?

  Тому не поспішаючи розберемо встановлення покроково.

  Блок № 2. Установник архіватора пропонує створити ярлики на робочому столі і меню швидкого запуску. А також дозволяє вибрати місце, куди буде встановлена програма. Місце установки краще не чіпати (WinArc ставиться в стандартну папку «програми»). Робити чи ні ярлики – це вже ваш вибір.

  Блок № 3. Цікава картинка, яка на перший погляд, виглядає як реклама. Насправді це установник програм від Яндекс. Якщо вам таке щастя не потрібно – поставте повзунки в червоне поле навпроти всіх трьох елементів (ілюстрації поле обведено і позначено синім стрілочкою). І тільки після цього натискайте кнопку «далі».

  Блок № 4. Самий «хитрий». Він так само пропонує сторонню програму. В даному випадку програвач аудіо і відео. АЛЕ меню зроблено «хитро». Замість «назад» і «далі» є кнопки «пропустити» та «встановити». Більшість користувачів думає, що «встановити» – це перейти до інсталяції архіватора. А ось і ні! Нам необхідна кнопка «пропустити» (якщо Ви, звичайно, не хочете ставити черговий програвач на комп’ютер). Після того, як Ви зробили правильний вибір, починається установка WinArc. Вона займає не більше 5 хвилин.

  Інтерфейс програми

  Творці програми поставили на чільне місце зручність користувача. Тому інтерфейс програми простий і зрозумілий. Під основним рядком меню знаходяться 5 піктограм основних дій.

  Рисунок 2: Интерфейс программы WinArc

  • Створити архів/додати файли – створює архівний файл або додає ваш файл до вже існуючого архіву.

  • Витягти – «розпаковує» файл.

  • Настройки – основні параметри програми.

  • Допомога – викликає допомогу.

  • Вимикання – завершує роботу програми.

  Зауваження: кнопка «Допомога» може виявитися марною без активного з’єднання з Інтернет. Програма користується довідковим розділом на своєму сайті. Відповідно, без доступу до сайту допомогу «безпорадна».

  Вікно налаштувань.

  В цьому вікні найцікавішими є два пункти. На рисунку вони позначені номерами.

  Налаштування зовнішнього вигляду програми дозволяє змінити «зовнішність» WinArc. Це стосується колірного виконання, форми і види кнопок. Структура меню залишається незмінною.

  Управління типами файлів дозволяє вибрати, які саме типи архівів будуть оброблятися за допомогою WinArc. Для установки у вікні з’являється поставте або зніміть галочки навпроти розширень.

  Архівування та розархівування файлів.

  Для додавання файлу в архів, або створення нового:

  • Виділіть файл, папку або групу файлів у вікні провідника робочої області програми.

  • Натисніть кнопку «Додати до архіву».

  • У спливаючому меню виберіть назву архіву і місце його зберігання. Якщо Ви вибрали існуючий архів, файл буде додано до нього.

  • Далі виберіть або встановіть додаткові параметри: алгоритм стиснення, рівень стиснення і ін.

  • При необхідності встановіть пароль.

  • Після цього натисніть кнопку ОК.

   

  Зауваження: ви можете зберегти і завантажити збережені установки архівування. Для цього виберіть потрібні параметри та натисніть кнопку «Зберегти» навпроти напису «Установки»

  Цікава властивість: WinArc дозволяє зберігати файли на хмарних серверах в Інтернеті. Це можливо, якщо у вас встановлена безкоштовна програма FileToNet. Дуже зручне властивість при швидкому Інтернет з’єднанні і браку вільного місця на диску.

  Розпакування файлу відбувається дуже просто. Для розпакування архіву:

  • Виберіть архівний файл

  • Натисніть кнопку «вилучити»

  • У спливаючому меню виберіть куди витягати.

  Приємної роботи!

  Джерело: http://yoip.com.ua/