Якщо ви збираєтеся поапгретить свій комп’ютер і докупити для нього залозок потужніший, то вам необхідно розуміти, як дізнатися назву материнської плати. І для цього є кілька різних способів, серед яких обов’язково знайдеться той, який підійде вам, навіть якщо ви в компах взагалі не розбираєтеся.

На мамі тримаються всі інші деталі комп’ютера, всі підключається до неї. Існує кілька видів материнських плат. Тому при покупці нового заліза необхідно знати назву і номер материнської плати і відповідно їм підібрати сумісні деталі.Це вам теж може бути цікаво:

  • Як дізнатися індекс продуктивності Windows 7
  • Завантажити програму CPU Z російською мовою

Дізнатися номер материнської плати через командний рядок

Так, всемогутня командний рядок теж дозволяє подивитися номер материнської плати. На мою думку, це один з найкращих, надійних і нетрудоемких способів дізнатися маму. Він доступний усім, на будь-яких компах, під управлінням будь-якої ОС і не залежить від виробника заліза.

Отже, щоб дізнатися материнську плату таким способом, відкриваємо ” командний рядок через меню «Пуск» або клавішами Win+R, і пишемо у вікні wmic. У вікні, записуємо:

baseboard get product

і натискаємо клавішу Enter. І ви побачите назву своєї матки.

Упаковка і диски від плати

Це, напевно, самий простий і елементарний спосіб дізнатися, яка материнська плата стоїть у вашому комп’ютері – знайдіть коробочку від неї у себе вдома. Якщо ваш комп’ютер збирався із складових частин, то при купівлі у вас обов’язково повинна бути пакувальна коробка. На ній і буде назва материнки.

Цей спосіб не підійде тим, хто купив свій комп вже в зібраному вигляді або для власників ноутбука. У них немає такої коробки. Але може бути є диск з усякими драйверами до плати. На таких дисках теж зазвичай вказує маркування материнської плати. Він буває як у ноута, так і у комп’ютера. Але іноді виробники обходяться без нього.

Маркування на самій платі

Інший не менш елементарний спосіб дізнатися назву материнської плати – це залізти під кришку системного блоку і прочитати, що там написано. Всі виробники мами пишуть назву.

Перед тим, як дізнатися номер материнської плати ноутбука, використовуючи такий метод, подумайте, чи зможете ви потім зібрати його назад. Розібрати його може і легко, але потім поставити все на місце не так-то просто. Тому рекомендую цей спосіб власникам стаціонарних машин.

Якщо плата стара, то можна зіткнутися з проблемою стертою фарби, що частенько трапляється з часом. Тоді ви не побачите маркування на платі.

Це далеко не всі способи, які можна використовувати, але це найбільш прості і зручні. Коли назва материнської плати відомо, можна дізнатися, які деталі до неї підійдуть. Зробити це можна або в інтернеті, або в магазині, де вони будуть купуватися.