У цій статті я покажу, як підключити клавіатуру і мишу до комп’ютера або ноутбука, використовуючи пристрої з бездротовим інтерфейсом по Bluetooth або провідні, з роз’ємами PS/2 і USB. Розповім про всі особливості підключення і поясню, як це зробити, нічого не пошкодивши.


Це вам теж буде цікаво:

  • Як правильно вибрати і купити мишку для ПК або ноутбука
  • Як правильно вибрати клавіатуру для комп’ютера
  • Сенсорна бездротова мишка з телефону своїми руками

Як підключити клавіатуру і мишу з USB інтерфейсом

Таке підключення, мабуть, найпростіше. І останнім часом USB інтерфейс на клавіатурах і мишках зустрічається часто. В ноутбуках і інших переносних ПК таке підключення переважно.

USB інтерфейс

Тут немає нічого складного. Просто візьміть дріт від мишки чи клавіатури і застроміть його в один з вільних USB-портів (тих самих, куди ви встромляєте флешки). Комп’ютер при цьому можна залишити включеним.

Після того, як ви підключіть мишу або клавіатуру через USB, ваша операційна система почне встановлювати драйвери для пристроїв (все це відбувається автоматично, вам не потрібно нічого робити). І коли драйвери встановляться, з’явиться повідомлення про це. Тепер можна користуватися.

Як підключити клавіатуру і мишу PS/2 інтерфейс

Роз’єми PS/2 – це трохи застарілий метод підключення клавіатури і мишки, і навіть вже не на всіх сучасних материнських платах є такі гнізда. Зустрічається на стаціонарних ПК або старих ноутбуках. У мишки і клавіатури PS/2 представляють собою круглий штекер з шістьма ніжками і замком.

PS/2 інтерфейс

Роз’єми PS/2 для клавіатури і мишки однакової форми. Тому, щоб не переплутати, що і куди підключати, їх роблять різним кольором. Штекер у мишки зазвичай зелений, його потрібно підключити в зелений роз’єм на комп’ютері. У клавіатури штекер фіолетовий, його, відповідно – в фіолетовий. Правильно підключити пристрій вам допоможе замок – тут він представлений у вигляді пластикової ніжки. Все повинно потрапити на свої місця.

Роз’єми PS/2 на комп’ютері знаходяться звичайно на задній стінці корпусу.


При підключенні мишки і клавіатури через PS/2 будьте уважні. По-перше, не переплутайте кольору гнізд і роз’ємів. По-друге, не використовуйте силу, не тисніть, інакше ви ризикуєте зім’яти ніжки, потім їх важко випрямляти. Чи взагалі можна зламати їх. По-третє, вимкніть комп’ютер при цій операції.

Бувають також поєднані гнізда двох кольорів. Це значить, туди можна підключити і миша і клавіатуру.

Як підключити клавіатуру і мишу з інтерфейсом Bluetooth

Якщо вам необхідно підключити бездротову клавіатуру або мишу, то вони у вас, швидше за все, йдуть зі спеціальним Bluetooth модулем, який вставляється в USB. Необхідно підключити цей модуль до комп’ютера, і встановити драйвер для нього (або він встановиться автоматично). Після цього ви можете користуватися пристроєм.

Бездротова миша і Bluetooth модуль

Підключити бездротову клавіатуру або мишу можна і через вбудований Bluetooth модуль в комп’ютері. Для цього треба просто домогтися того, щоб вони побачили один одного в своєму радиополе.


Якщо після підключення беспородной клавіатури і мишки вони не працюють, переконайтеся, що в них вставлені акумулятори, і вони заряджені. Якщо ви підключаєте пристрій через вбудований Bluetooth модуль, і воно не працює, то, ймовірно, це з-за того, що раніше був встановлений драйвер зовнішнього Bluetooth модуля, який був у комплекті до мишки або клавіатури. Потрібно просто видалити цей драйвер або застосувати зовнішній Bluetooth модуль.

Таке з’єднання можна реалізувати як на стаціонарному комп’ютері, так і на переносному.