Всі операції на комп’ютері відбуваються з участю мишки, і уявити собі повноцінну роботу без неї важко. Сучасний ринок повний різноманітного асортименту, і тому, щоб купити мишку для ПК, необхідно чітко розуміти, що вам потрібно. Інакше можна витратити даремно. У цій статті я докладно поясню, як правильно вибирати комп’ютерну мишку.

Щоб вибрати і купити мишку для ПК, слід керуватися декількома критеріями — деякі з них залежать від вашого комп’ютера, інші – від ваших уподобань. Так чи інакше, знати про них потрібно. Ось вони.


Це вам теж буде цікаво:

  • Як підключити клавіатуру і мишу до комп’ютера або ноутбука
  • Як правильно вибрати клавіатуру для комп’ютера
  • Сенсорна бездротова мишка з телефону своїми руками

Зміст

  • 1 Дротова або бездротова мишка
  • 2 Оптика або лазер
  • 3 Дозвіл мишки
  • 4 Дизайн і колір

Дротова або бездротова мишка

Щоб вирішити, яку купити мишку для ПК – дротову або бездротову, спочатку визначте, для чого вона вам потрібна.

Так, якщо ви часто граєте в активні ігри, то бездротовий варіант вас не влаштує. У таких мишей можливі деякі затримки з-за перешкод радіосигналу, що негативно позначиться на ваших ігрових досягнення. Крім того, активне використання мишки в іграх буде різко пригнічувати її батареї, і вам доведеться часто підзаряджатися.

Якщо ви будете користуватися офісними програмами, займатися легким інтернет-серфінгом, то ви можете купити мишку для комп’ютера бездротову. Такий пристрій покаже всю свою гідність, коли ви будете відпочивати біля комп’ютера за переглядом відео або прослуховуванням музики – не буде відчуття прихильності.


Бездротові мишки можуть працювати по Bluetooth, Wi-Fi, інфрачервоному, індукційних або радіочастотного інтерфейсу. Найбільш зручні за ціною і практичності – радіочастотні. Вони кращі для офісних робіт, вони дорожче.

Дротові мишки по інтерфейсу відрізняються за видом порту – USB або PS/2. Вибирати потрібно, виходячи з наявності вільних портів у вашому комп’ютері. Такі мишки переважні для ігор, вони дешевше.

Оптика або лазер

Оптичні та лазерні мишки часто плутають між собою або навіть об’єднують. Насправді це зовсім різні технології, і кожна з них має свої переваги і недоліки.

Оптичні мишки або світлодіодні працюють за допомогою маленької фотокамери, яка виробляє тисячі знімків в секунду. Ці знімки обробляються комп’ютером і відбувається якась дія на екрані. Оптичні мишки оснащуються світлодіодами, які дають видиме світіння. До недоліків таких пристроїв відноситься погана робота на глянсових і гладких поверхнях (тому обов’язково потрібен килимок) і низька точність.

Лазерні мишки теж мають в своєму пристрої фотокамеру, але замість світлодіода в них лазер, який світить невидимим діапазоном. Така конструкція дозволяє добре працювати на будь-яких поверхнях і відрізняється високою точністю переміщення. Крім того, лазерні бездротові мишки довше зберігають акумулятор.


Купити мишку для ПК з оптичною технологією рекомендується тим, хто бажає заощадити. Це прийнятний варіант для звичайної офісної роботи.

Для геймерів і дизайнерів, яким необхідна точність переміщення курсору на екрані, рекомендується лазерна миша. Вона буде дорожче.

Дозвіл мишки

Комп’ютерної мишки є показник дозволу. Чим він більше, тим менше руху потрібно зробити мишкою, щоб курсор подолав певну відстань. Таким чином, якщо ви хочете отримати швидку реакцію персонажа в активних іграх, то вам потрібна миша з великою роздільною здатністю.

Лазерні мишки володіють більшою роздільною здатністю, ніж оптичні. Найбільше дозвіл на сьогодні 5 700 dpi. У оптичних цей показник лише 1 800 dpi.


Для нормальної роботи за комп’ютером достатньо дозволу мишки від 800 dpi. Якщо ж потрібно швидкість і точність, то необхідно купити мишку для ПК з великим дозволом. Чим вище цей показник, тим дорожче вона буде коштувати.

Дизайн і колір

Колір мишки слід вибирати з власних уподобань.

До дизайну вимоги схожі, але крім цього, вона повинна добре сидіти в руці. Як правило, всіма сучасними моделями мишки зручно користуватися, це досягається за рахунок використання спеціальних матеріалів, форми, покриттів.