Резервна копія драйверів необхідна для того, щоб заощадити час після перевстановлення Windows. Коли на комп’ютері встановлено свіжа операційна система необхідно відразу ж провести інсталяцію всіх драйверів пристрою, інакше щось буде працювати не правильно. Установка драйверів займає багато часу, а також ще частину часу забере їх пошук.

У цій статті ви зможете скачати програму Double Driver, яка дозволить легко створювати бекап драйверів, а потім швидко їх відновлювати. Серед переваг програми я побачив наступні:

 • Це програма-portable – установка не вимагається, працює прямо «з коробки», можна запустити з флешки.
 • Дуже легка і швидка.
 • Абсолютно безкоштовно, без обмежень.
 • Дозволяє створювати копію драйверів не тільки на поточній системі, але і на іншій, якщо на комп’ютері декілька Windows, в тому числі, що примітно, може сканувати драйвера на пошкоджених системах, якщо їх неможливо завантажити.

З недоліків тільки один – програма на англійській мові. Але, як зазвичай, завдяки моїй інструкції, це не стане великою проблемою. Я покажу, куди потрібно натискати.Це вам теж буде цікаво:

 • Як зберегти драйвера при перевстановлення Windows програмою Driver Genius
 • Як зберегти дані при перевстановлення Windows
 • Як встановити Windows XP
 • Як встановити Windows 7
 • Як встановити Windows 8.1

Резервна копія драйверів програмою Double Driver

Першим ділом скачайте Double Driver з посиланням нижче, розпакуйте завантажений архів в будь-яке місце і запустіть файл dd.exe.

Double Driver

Операційна система: Windows XP, Vista, 7, 8, 10;

Мова: російська, англійська;

Розробник: Setiawan Kusumah.

Завантажити зараз!3278 Завантаження

Після запуску перед вами з’явиться інтерфейс програми, в якому спочатку натисніть на «Backups» у верхньому меню, а потім «Scan current system» внизу.

Перед вами миттєво з’явиться список драйверів виявлених на вашому пристрої. Відзнач галочками пристрою, резервна копія драйверів яких потрібно або позначте всі, і потім натисніть на кнопку внизу «Backup Now».

З’явиться вікно, в якому потрібно вибрати місце збереження резервної копії (опція «Destination»), а також те, в якому вигляді повинна зберегтися резервна копія драйверів (опція «Output», даю пояснення по порядку пунктів, як на скріншоті нижче):

 • структурна папка;
 • стислий архі у форматі .zip;
 • архів, що саморозпаковується.

Рекомендую вибрати перший варіант. Потім натисніть кнопку «Ок» і почнеться резервне копіювання драйверів. Чим більше драйверів було обрано, тим довше буде тривати процес копіювання. Дочекайтеся його завершення.

Якщо ви зберігаєте у вигляді структурної папки, то резервна копія драйверів буде виглядати так, як на скріншоті нижче.


Перед перевстановлення Windows не забудьте зберегти резервну копію драйверів і дистрибутив програми Double Driver в надійному місці, наприклад, на флешці, диску, на якому не встановлена Windows або на іншому пристрої.

Резервна копія драйверів пошкодженої Windows

Як я казав вище, Double Driver дозволяє зберігати драйвера Windows, яка не може завантажитися. Для цього завантажитеся в будь-якій іншій робочій системі на даному комп’ютері. Потім виконайте всю інструкцію, описану вище, тільки після натискання у верхньому меню кнопки «Backups», замість «Scan current system» натисніть «Scan other system» внизу, і вкажіть шлях до Windows, бекап драйверів з якою потрібно зробити.

Решта процес такий же, як я розповів вище.

Як відновити драйвери

Щоб відновити драйвери, які заздалегідь були збережені, запустіть програму Double Driver, натисніть у верхньому меню кнопку «Restore», а потім внизу «Locate backup».

З’явиться вікно, в якому потрібно вибрати місце, куди була збережена резервна копія драйверів.

Якщо ви при копіюванні не змінювали місце збереження за промовчанням, то ваш бекап буде в опції «Default location». Якщо бекап був збережений в іншому місці у вигляді архіву, то вкажіть на нього шлях в опції «Compressed (zipped) backup folder». Якщо бекап був збережений в іншому місці у вигляді папки, то вкажіть на неї нехай в опції «Other location». Потім натисніть кнопку «Ok». На скріншоті показано останній варіант.

Відзначте галочками драйвери, які потрібно відновити, і натисніть на «Restore now».

Дочекайтеся закінчення процесу, перезавантажте комп’ютер і все готово.