Жорсткий диск – це одна з найголовніших частин комп’ютера, без якої він не буде працювати. Це пристрій, на якому зберігається вся інформація ваші фото, музика, фільми, а також операційна система і всі програми. У даній статті ми розглянемо, як правильно вибрати придбати внутрішній жорсткий диск для комп’ютера або ноутбука. Отримані знання стануть вам в нагоді, якщо ви вирішили поапргейтить свій комп’ютер, або якщо старий жорсткий вийшов з ладу. Перед тим, як купити внутрішній жорсткий диск для комп’ютера або ноутбука, слід дізнатися, за якими основними параметрами вони розрізняються.


Це вам теж буде цікаво:

 • Установка жорсткого диска на комп’ютер
 • Як змінити букву диска
 • Як змінити розмір диска

  Зміст

  • 1 Габарити жорсткого диска
  • 2 Роз’єми підключення жорсткого диска
  • 3 Інформаційний об’єм жорсткого диска
  • 4 Швидкість обертання жорсткого диска
  • 5 Виробники жорстких дисків

  Габарити жорсткого диска

  Під габаритами жорсткого диска мається на увазі ширина пристрою. Вона відрізняється в залежності від комп’ютера. Для настільних стаціонарних комп’ютерів зазвичай жорсткий диск з шириною 3,5 дюйма. Для ноутбуків — 2,5 дюйма. Вкрай рідко трапляється бачити комп’ютери або ноутбуки, у яких жорсткий диск якийсь інший ширини.  З допомогою сервісу SMM https://avi1.ru можна розкрутити свої акаунти, групи і зустрічі в таких популярних соціальних мережах як: Однокласники, ВК, Twitter, FaceBook, Instagram та багато інших.

  Роз’єми підключення жорсткого диска

  Роз’єми підключення жорсткого диска поділяють на два основних види. IDE або ATA – стара модель, яка все ще використовується, але майже ніде вже не продається. Другий вид сучасний – SATA. SATA у свою чергу підрозділяється на три види – SATA, SATA2, SATA3, які відрізняються по пропускній здатності.

  Дізнатися, який жорсткий диск вам потрібен, ви можете по вивченню своєї материнської плати. При наявності інтерфейсу SATA слід також знати, яку пропускну здатність підтримує ваша материнська плата. Якщо цей показник низький, то купувати жорсткий диск SATA з пропускною здатністю, сенсу немає.


  Якщо купити внутрішній жорсткий диск для комп’ютера або ноутбука не стем інтерфейсом. то підключити його не вийде.

  Інформаційний обсяг жорсткого диска

  Від інформаційного об’єму жорсткого диска залежить те, скільки всяких файлів ви зможете зберегти на своєму комп’ютері. Вимірюється в гігабайтах і терабайтах.


  Якщо ви хочете купити внутрішній жорсткий диск для комп’ютера або ноутбука великого обсягу, то вам доведеться розщедриться, так як чим більше можна зберегти, тим дорожче. Те, якого обсягу жорсткий диск вам потрібний, залежить від ваших переваг і бюджету.

  Швидкість обертання жорсткого диска

  Мало хто знає, що всередині HDD диск обертається. По швидкості його обертання ці пристрої розрізняються. Доцільніше купити внутрішній жорсткий диск для комп’ютера або ноутбука, швидкість обертання якого невелика, так як це позбавить від високого рівня шуму, зменшить потреби живлення і продовжить термін служби пристрою. Однак, ті жорсткі диски, на які планується встановлювати операційні системи, повинні володіти високою швидкістю обертання.


  Якщо ви купуєте жорсткий диск, який потім розділіть на два сектори, і на одному буде ОС, а на іншому ваша особиста інформація, то краще вибрати середню швидкість обертання, наприклад 7 200 оборотів в хвилину. Якщо ви отримуєте додатковий жорсткий диск, на якому просто збережіть особисті файли, то можна вибрати згоряти поменше.

  Виробники жорстких дисків

  Виробників жорстких дисків багато, і дати точне визначення, що ось цей бренд робить найкращі HDD, не можна. Але можна висловити думку, засноване на практиці, що найнадійнішими жорсткими дисками є Hitachi, а менш довговічними опинилися Samsung. Однак HDD від Samsung коштують значно дешевше, і іноді є сенс їх придбати.