Екранна клавіатура – це утиліта, реалізована в Windows 7. Щоб включити і використовувати її власникам цієї операційної системи немає потреби завантажувати додатковий софт. Даний інструмент є досить зручний і багатофункціональний. У цій статті я покажу вам, як викликати экраную клавіатуру, як її налаштувати і розповім, навіщо вона взагалі потрібна.

У деяких випадках екранна (або віртуальна) клавіатура може мати важливе значення. Наприклад:

  • Зручна на сенсорних екранах пристроїв, що працюють під Windows
  • Якщо фізична клавіатура раптово зламалася, а вам необхідно щось терміново доробити, то віртуальний її аналог вас врятує.
  • Екранна клавіатура захистить вас, якщо ви підозрюєте, що до фізичної підключений шпигун-перехоплювач, яка записує кожне натискання клавіш.
  • Деяким людям з обмеженими можливостями, екранна клавіатура допомагає швидше впоратися з текстом.Кажучи простими словами, віртуальна клавіатура допоможе вам використовувати тільки одну мишку для роботи з комп’ютером. До речі, в цій статті я розповідав, як працювати на одній клавіатурі без мишки

Як викликати екранну клавіатуру Windows 7

Перед тим, як викликати екранну клавіатуру, натисніть «Пуск» і введіть «клавіатура» в пошукову форму. Коли результати з’являться, натисніть на пункт «Екранна клавіатура».

Як викликати екранну клавіатуру

Після цього екранна клавіатура запуститься, і ви зможете використовувати її.

Як налаштувати екранну клавіатуру

Основних налаштувань не так вже й багато.

Налаштування екранної клавіатури

Якщо ви хочете долучити бічну цифрову клавіатуру (NumLock), то натисніть на кнопку «Параметри» на екранній клавіатурі, і у вікні, поставте галочку на «Включити цифрову клавіатуру». В цьому ж вікні ви можете бачити і інші параметри, але їх можна залишити за замовчуванням у більшості випадків.

Налаштування екранної клавіатури

Якщо ви збираєтеся користуватися екранною клавіатурою постійно, то вам необхідно, щоб вона завантажувалася разом з Windows. Для цього натисніть на «Управляти запуском екранної клавіатури при вході в систему» в тому ж вікні «Параметри». У вікні встановіть галочку на «Використовувати екранну клавіатуру» і потім натисніть «Ок». Тепер віртуальна клавіатура буде включатися разом з комп’ютером.

Налаштування екранної клавіатури


Щоб вийти з віртуальної клавіатури, потрібно просто натиснути на хрестик вгорі праворуч, тобто закривається вона так само, як і всі інші програми. А щоб вона не завантажувалася з комп’ютером, потрібно прибрати галочку з параметрів (див. вище).

Тепер ви знаєте, як викликати екранну клавіатуру, можна настроїти її за вашим потребам.