Ракетно-космічний центр (ркц) «прогрес», що входить до державної корпорації «роскосмос», розробив ескізний проект на космічний ракетний комплекс «амур-спг».

Тут і нижче фотографії “роскосмосу”

Йдеться про створення багаторазового двоступеневого носія середнього класу. В якості компонентів палива будуть використовуватися зріджений природний газ (метан) і рідкий кисень.

Передбачається, що перший ступінь зможе використовуватися до десяти разів. Стартовий комплекс для нової ракети планується побудувати на космодромі східний. Носій зможе виводити на низьку навколоземну орбіту 9,5 тонни вантажу (12 тонн при одноразовому використанні першого ступеня).

Як повідомляє тасс, ркц» прогрес ” вже направив ескізний проект ракети в головні науково-дослідні інститути ракетно-космічної галузі. Відзначається, що більшість нді видала позитивні висновки, проте не виключається можливість збільшення термінів розробки проекту з урахуванням необхідності його поліпшення. Пов’язано це з підключенням до проекту організацій пат «газпром», а також з проведенням в випереджаючому порядку робіт з рекогносцировки на космодромі східний. Перший пуск нової ракети відбудеться не раніше 2026 року.