android, як і будь-яка операційна система, в теорії може бути вражений шкідливим програмним забезпеченням. компанії, що спеціалізуються на розробці антивірусів, це швидко зрозуміли і оперативно представили версії своїх програм для даної мобільної платформи. Спочатку все було зроблено кардинально неправильно. Більшість таких версій просто повторювали функціонал своїх десктопних аналогів, вимагали для роботи багато оперативної пам’яті і дуже швидко розряджали батарею. Сьогодні ж ситуація йде зовсім інакше. Здебільшого антивіруси просто сканують додатки в момент їх установки на пристрій і дозволяють користувачеві запускати перевірку системи вручну. Але чи є взагалі сенс в антивірусах і чи існують небезпечні віруси для андроїда?

Android віруси: так вони небезпечні?

Дати однозначну оцінку ефективності і в цілому необхідності існуючих антивірусів для андроїд не можна. З одного боку, розглянута операційна система спочатку дуже надійна і безпечна. Проблеми найчастіше з’являються лише через необережне поводження з нею з боку користувача.

Вірус ніколи не потрапляє в систему просто так. Найчастіше андроїд заражається при установці сумнівних додатків з неофіційних джерел. Більшість таких програм розраховані на недосвідченість і неуважність користувача. Він мало того що встановлює незрозуміло ким створені додатки, так ще й дає їм дозвіл на здійснення вихідних викликів і відправку смс-повідомлень. Зазвичай це просто призводить до спустошення балансу.

Так що перш ніж встановлювати антивірус, потрібно взяти собі за правило: ніяких програм з невідомих джерел. Заощадивши кілька десятків рублів на вартості програми, втратити через вірус можна відчутно більше.

Більш небезпечні віруси для андроїда зловмисники, як правило, не пишуть. Були спроби створення таких додатків, які, наприклад, без відома користувача розганяли процесор його пристрою до космічних значень, ніж виводили апарат з ладу. Але ідея не прижилася, тому що в ній просто не було сенсу – зловмисник ніякої вигоди від цього не отримував, а витрачати час на розробку таких складних додатків заради одного лише розваги нікому не хочеться.

Чи допомагає антивірус?

Помилково вважати, що антивірус для андроїд є чарівною паличкою. Навіть найнадійніший захист все одно може бути пробита. Тобто 100%-ї гарантії захисту від усіх проблем не дає ніхто.

З іншого боку, «підчепити» вірус можна навіть без установки сторонніх додатків з неофіційних джерел. Вкрай рідко, але все одно трапляються випадки, коли в google play потрапляють потенційно небезпечні додатки. Їх хоч і тестують перед публікацією, але від помилок ніхто не застрахований. Звичайно ж, після розкриття всіх карт такі програми оперативно видаляються. Тут можна хіба що порекомендувати не поспішати завантажувати тільки з’явилися в маркеті додатки, по крайней мере, поки кілька користувачів не залишать свої відгуки.

У будь-якому випадку, для більшого спокою варто встановити антивірус на андроїд. Краще періодично запускати сканування і видаляти шкідливі процеси, ніж бути в невідання до тих пір, поки єдиним варіантом вирішення проблеми стане полнийсброс налаштувань гаджета до заводських установок.