Нараховано винагороду

Цей матеріал написаний відвідувачем сайту, і за нього нараховано винагороду.

Проводячи періодичний моніторинг wi-fi ефіру на предмет завантаженості каналів, я раптом виявив щось несподіване, чого раніше не спостерігалося. У типовому стані розподіл мереж в 2,4 ггц діапазоні у нас в будинку виглядає приблизно так:

навколишні wi-fi мережі

На цій безтурботній картині навіть відразу і не помітиш нічим не примітну мережу з назвою totolink_ххх, яка знаходиться десь на межі “чутності” – 80dbm і нікому особливо не заважає. (для наочності вона виділена на малюнку світло-фіолетовим фоном).

типова потужність сигналу проблемної мережі-80dbm

Однак зі змінною періодичністю, зазвичай в кілька секунд, потужність сигналу цієї мережі, різко виростає на стороні клієнта (яким виступає мій ноутбук). А саме, потужність сигналу виростає до рівня-22dbm (!). Зрозуміло, при цьому ноутбук знаходиться в одному і тому ж місці.

стрибок потужності сигналу мережі totolink_ххх

Реклама

Зміна рівня сигналу з-80dbm до-22dbm означає, що, потужність сигналу збільшується, на хвилиночку, в 631000 разів (шістсот тридцять одну тисячу разів).

Після такого “сплеску” потужності розподіл мереж в wi-fi ефірі виглядає ось так:

стан ефіру після сплеску потужності мережі totolink_ххх

Реклама

Причому настільки сильний сигнал тримається досить тривалий час, виступаючи в якості відмінної «глушилки» сусідніх мереж в частотних діапазонах 1-6, оскільки власник нещасливої мережі «розтягнув» її ширину на 40 мгц. Але проблеми зі зв’язком в сусідніх мережах-це не найстрашніше. Я просто боюся уявити, яку пікову потужність випромінювання видає домашній (!) роутер цієї мережі (ймовірно, несправний), замість покладених за нормативами 100 мвт (20dbm). Далі я постараюся роз’яснити вам, чим це небезпечно, і чому поруч з такими ось роутерами жити не можна.

ліричний відступ. я все життя вважав wi-fi абсолютно нешкідливою фичей. До тих пір, поки у мене не з’явився ноутбук acer nitro an515 – 55 (про який можна почитати тут) з відмінним бездротовим адаптером intel ax201. Так ось, я звернув увагу, що при роздачі торрентів по wi-fi з цього ноутбука, у мене починає боліти голова. Я навіть провів серію підтверджуючих експериментів, щоб переконається в цьому однозначно, а не списати на випадковість. Причина цього зрозуміла-якщо в звичайному режимі експлуатації ноутбука бездротовий адаптер в основному працює як приймач, то при роздачі торрентів по ах мережі (wi-fi 6) ноутбук перетворюється в потужний радіопередавач з дуже інтенсивним трафіком. Причому в передавач, розташований прямо перед вашим обличчям. Навіть зменшення потужності передачі на середню не дало позитивного ефекту. І це при тому, що торрент-трафік на кожному домашньому комп’ютері, включаючи цей ноутбук, має жорсткі обмеження, щоб не «забивати» вузький зовнішній 100 мбіт канал до провайдера. Таким ось емпіричним шляхом я усвідомив, що wi-fi не так вже нешкідливий. Загалом, тепер мій ноутбук роздає торренти тільки тоді, коли я за ним не сиджу.

Всупереч поширеній думці, в уряді сидять далеко не дурні. І нормативи по потужності випромінювання для роутерів встановлюються недаремно.

Науково доведено, що дециметрові хвилі (а wi-fi діапазон 2,4 ггц-це хвилі якраз довжиною 1,25 дм) мають виражену біологічну дію на живі організми. Більш того, дециметрові хвилі здатні проникати в організм на глибину до 10-15 см і безпосередньо діяти навіть на внутрішні органи!

При експериментах на тваринах встановлено особливу чутливість до впливу радіохвиль нервової та серцево-судинної систем. Зафіксовані дистрофічні зміни і відставання в розвитку тварин. Причому мова йде саме про тривалому впливі радіохвиль малої інтенсивності! про дуже потужні джерела випромінювання мова не йде-зрозуміло, що навіть нетривале перебування перед потужним “радаром” смертельно небезпечно і для людей, і для тварин, і навіть для рослин.

При хронічному впливі на людину не відповідає нормативам надмірного радіовипромінювання, фіксуються функціональні порушення центральної нервової системи, що викликають астенічні, невротичні і вегетативні реакції. Люди скаржаться на загальну слабкість, швидку стомлюваність, зниження працездатності, розлади сну, дратівливість, пітливість, головний біль, болі в області серця, задишку, потемніння в очах, запаморочення, ослаблення пам’яті та уваги, тремор повік і пальців рук, стан тривоги. З боку серцево-судинної системи відзначаються брадикардія, артеріальна гіпотонія, пульс і артеріальний тиск відрізняються нестійкістю, нерідко з’являється асиметрія показників артеріального тиску, може провялятся і артеріальна гіпертензія, напади тахікардії.

На тлі функціональних розладів центральної нервової системи виникають і ендокринно-обмінні порушення. Відзначаються функціональні погіршення в діяльності щитовидної залози, статевих залоз, шлунково-кишкового тракту і печінки. (докладніше про всі перераховані негативні наслідки опромінення радіохвилями ви можете почитати, наприклад, в книзі: “професійні хвороби: учеб. Посібник для студ. Высш. Навчання. Закладів, що навчаються за спеціальністю 033300» безпека життєдіяльності ” / авт.-сост. Т. Я. Биндюк, о. В. Бессчетнова. – балашов: миколаїв, 2007. – 128 с.»).

До чого я це все? просто якщо ви пошкодували грошей на нормальний роутер і купили дешманское китайське гуано, то хоча б періодично перевіряйте, як воно працює, і не паскудить воно в ефір потужними радіоімпульсами. Інакше на лікарів доведеться витратити куди більше, ніж на пристойний роутер. Загалом, бережіть себе, і будьте здорові!