Комп’ютерну мишку всі звикли використовувати в простих цілях: управління покажчиком, правий, лівий кліки, прокрутка. Здавалося б, що ще там може бути. Однак можливості мишки на цьому не закінчуються, і є такі, про яких мало хто знає.

У цій статті я розповім вам про функції мишки, які можуть полегшити роботу за комп’ютером, зробити її більш швидкою й комфортною. Можливо, дещо з цього ви навіть не знали.

Виділення великої частини тексту

Для того щоб виділити текст, користувачі використовують просту команду – клацають на початку тексту мишкою, а потім рухають мишкою до місця, де виділення повинно закінчитися і відпускають кнопку. Це буде зручно лише в тому випадку, якщо фрагмент невеликого розміру. Якщо ж він великий, то краще використовувати інший метод.

Клікніть лівою кнопкою мишки на початку фрагмента, потім прокутите до того місця, де повинен бути кінець виділеного фрагмента, натисніть там знову лівою кнопкою, але утримуючи при цьому клавішу «Shift». Якщо все зроблено правильно, то фрагмент між двома кліками мишки стане виділеним.

Виділення слова або абзацу

Можливості мишки мають у своєму арсеналі ще один спосіб виділення тексту – це подвійний і потрійний клік лівою кнопкою. Так, подвійний клік виділить одне слово, а потрійний – цілий абзац.

Виділення декількох фрагментів

Для того щоб виділити одним махом відразу кілька фрагментів в тексті, можна скористатися клавішею Ctrl. Виділіть фрагмент, потім натисніть і утримуйте Ctrl, виділіть інші фрагменти. Після цього з виділеним текстом можна робити різні операції – копіювати та вирізати.

Такий метод, як знають багато, також використовується для виділення декількох файлів в папці.

Можливості мишки для серфінгу

Можливості мишки дозволяють полегшити інтернет серфінг. Так, для того, щоб переключитися між попередньою або наступною сторінкою, немає необхідності натискати відповідні кнопки у браузері. Можна просто натиснути клавішу «Shift» і прокрутити коліщатком від себе або на себе. Цей метод може не працювати в деяких браузерах.

Управління масштабом

Для того щоб збільшувати або зменшувати масштаб у вікні браузера, необов’язково шукати відповідну опцію в налаштуваннях. Більш простий спосіб – це натиснути клавішу «Ctrl» і прокрутити коліщатко мишки від себе або на себе.

Такий метод управління масштабом працює не тільки в браузері, але й у багатьох інших програмах.

Відкриття посилань у новій вкладці

Для того щоб відкрити посилання в новій вкладці браузера, потрібно натиснути на неї коліщатком. Однак, коліщатко – це найслабше місце у мишки. Тому є ще один метод – утримуючи Ctrl, клацнути лівою кнопкою мишки.