Купівля сучасного планшета або смартфона дозволяє отримати в своє розпорядження не тільки пристрій для здійснення дзвінків, але і компактний кишеньковий комп’ютер, і навіть фото – і відеокамеру. Однак саме останній елемент пристрою іноді виходить з ладу і не включається в самий невідповідний момент. Причин, через які виникає така проблема, чимало. І деякі з них користувач може вирішити самостійно, не звертаючись в сервіс.

Програмні неполадки

Помилки програмного забезпечення є однією з головних проблем, що призводять до неможливості скористатися камерою. До них відносяться:

Зараження операційної системи вірусами. Зросла кілька років тому популярність ос android привела і до поширення спеціально призначеного для неї шкідливого коду. Проблема вирішується установкою антивірусного додатка і перевіркою пристрою;

Переповнення оперативної пам’яті. Якщо розмір озп менше певного значення (зазвичай близько 50-80 мб), деякі програми, в тому числі і камера, перестають запускатися. Очистивши озу від зайвих даних, можна повернути працездатність всім програмам;

Заповнений даними кеш камери, який теж потрібно періодично очищати. Для цього слід перейти в меню налаштувань, знайти додаток “камера” і натиснути на кнопку ” очистити кеш»;

Збилися налаштування програми. Така ситуація часто виникає, якщо місцем для збереження фотографій і відео була обрана sd-карта, яку згодом витягли.

Не найпопулярнішою, але досить серйозною причиною неполадок є конфлікт встановлених в системі додатків. Виправити ситуацію дозволить почергове видалення декількох останніх програм з перевіркою запуску камери після кожного. Іноді доводиться видаляти навіть саму програму, призначену для зйомки фото і відео, і встановлювати нову версію – бажано з перевірених джерел.

Якщо причиною проблеми стали оновлення або перепрошивка операційної системи, на екрані замість запускається програми буде з’являтися повідомлення типу»помилка/камера недоступна”. Вирішення питання зводиться до відновлення заводських налаштувань (через меню recovery) або відкату встановленої прошивки до попереднього варіанту. Щоб зменшити ймовірність такої ситуації рекомендується встановлювати тільки офіційні прошивки від виробника.

Апаратні проблеми

До причин неполадок з камерою можна віднести фізичні пошкодження планшета або смартфона. Наприклад, вийшла з ладу в результаті зносу флеш-пам’ять, що має певний термін служби. Дізнатися, що проблема запуску програми “камера” викликана пошкодженою microsd-картою можна, протестувавши її на помилки на іншому пристрої (на ноутбуці з картрідером або на стаціонарному пк з перехідником microsd-usb).

До проблем запуску може привести забруднена лінза камери. Потрапили на скло рідина або пил псують фокусування пристрою, не даючи можливості налаштувати зображення. Хоча в таких випадках додаток все ж запускається, але потім зависає або закривається назад. Для виправлення ситуації лінзу слід акуратно прочистити спеціальною тканиною (мікрофіброю) і рідиною, що застосовується для очищення монітора.

Додаткові способи вирішення питання

Для відновлення працездатності камери, при спробі запустити яку на екрані з’являється повідомлення «збій камери error callback.on error(1)”, можна скористатися наступним альтернативним способом:

  1. витягти акумулятор пристрою;
  2. несильно натиснути на камеру пальцем (акуратно протерши відбиток, який може заважати зйомці);
  3. зачекавши кілька хвилин, встановити батарею назад;
  4. ще раз запустити додаток. Незважаючи на те, що спосіб здається дивним, як показує досвід користувачів в мережі, іноді він виявляється дієвим.

Їли ні звичайні, ні альтернативні способи розібратися з неполадками камери не привели до позитивного результату, єдиним варіантом буде звернення в сервіс. Хоча, якщо причина проблеми з камерою є контакт цієї деталі з водою або зламаний в результаті удару (падіння) сенсор, звертатися до фахівців слід негайно. Тим більше що більшість проблем, пов’язаних із зовнішнім впливом на смартфон або планшет, можуть привести до виходу з ладу не тільки камери, але і інших важливих комплектуючих.