За даними аналітичної компанії trandforce, виручка постачальників оперативної пам’яті dram послідовно зросла на 26% в ii кварталі 2021 року, продовжуючи тенденцію першої чверті року. Це пояснюється тим, що виробники електроніки закуповують все більше пам’яті в очікуванні подальшого зростання цін і потенційного дефіциту. Trendforce заявила, що в наступному кварталі ціни на dram зростуть не так сильно, оскільки попит знизиться через брак інших компонентів.

Blocksandfiles.com

Trendforce заявила, що попит на dram з боку компаній, що виробляють ноутбуки, залишався стабільно високим, оскільки пандемія коронавірусу продовжує стимулювати продажі портативних комп’ютерів. Відзначається також, що попит залишався високим і в інших сегментах, наприклад, на графічну пам’ять dram. У підсумку це допомогло виробникам наростити поставки в другому кварталі сильніше, ніж очікувалося.

Завдяки зростанню цін на dram загальна виручка виробників пам’яті в другому кварталі зросла до $24,1 мільярда, що майже на $5 млрд більше, ніж у першому кварталі. Однак тепер, за даними trendforce, деякі компанії скорочують обсяги закупівлі dram через відносно великі запаси чіпів пам’яті в порівнянні з іншими компонентами. Trendforce прогнозує, що ціни на чіпи dram знову зростуть у третьому кварталі, проте цього разу не більше ніж на 3-8% порівняно з попереднім.

Blocksandfiles.com

У період з квітня по червень кожен з трьох провідних постачальників пам’яті, samsung, sk hynix і micron, збільшив виручку більш ніж на 20 відсотків у порівнянні з першим кварталом цього року. Це пов’язано з тим, що покупці розширили закупівлі dram, очікуючи ще більшого зростання цін, і з тим, що постачальники змогли перевершити прогнозовані обсяги виробництва чіпів.

Trendforce очікує, що ключові виробники пам’яті продовжать підвищувати квартальні поставки своєї продукції в тому ж темпі. Компанія заявила, що вона оптимістично дивиться на зростання прибутковості постачальників dram в наступному кварталі, і навіть очікує, що samsung вперше за майже три роки досягне 50-відсоткової маржі від продажів оперативної пам’яті.