Згідно з останніми дослідженнями trendforce, триваючий глобальний дефіцит мікросхем і зростання захворюваності covid-19 в деяких азіатських регіонах серйозно вплинули на світове виробництво смартфонів. Повідомляється, що в другому кварталі поточного року було випущено 307 млн смартфонів, що на 11% менше, ніж у першому кварталі, але на 10% більше, ніж у другій чверті 2020 року.

Phonearena.com

Samsung була найбільшим виробником смартфонів за обсягом виробництва в період з квітня по червень. Фабрики компанії випустили 58,5 мільйона апаратів. Обсяги виробництва впали на 23,5% порівняно з першим кварталом. Південнокорейська компанія сильно постраждала в останні місяці від спалахів covid-19 в індії та в’єтнамі, які змусили її скоротити або зовсім тимчасово призупинити виробництво на місцевих заводах. Samsung, на думку експертів, здатна зберегти лідируючу позицію на ринку смартфонів в 2021 році, однак зробити це їй буде складно, багато в чому через наступаючої на п’яти xiaomi.

За даними trendforce, oppo і xiaomi випустили по 49,5 мільйона смартфонів у другому кварталі, включаючи пристрої суббрендів компанії xiaomi, таких як redmi, poco і black shark, і пов’язаних з oppo брендів realme і oneplus. У порівнянні з показниками річної давності, виробництво oppo зросло на 80 %, а xiaomi на 70%. Проте, в порівнянні з першим кварталом обсяг поставок кожної марки трохи знизився. Експерти пов’язують частину успіху oppo і xiaomi з тим, що вони захопили більшу частину ринкової частки, колись належала huawei. Ці бренди в даний момент представляють найбільшу загрозу для samsung.

Phonearena.com

Що стосується apple, виробництво iphone знизилося в другому кварталі, оскільки компанія вступила в перехідний період перед початком випуску iphone 13. Повідомляється, що вказаний період було випущено 42 мільйони iphone, що на 22% менше в порівнянні з попереднім кварталом. Це зробило apple четвертим за обсягами виробництва смартфонів брендом у другому кварталі, але очікується, що компанія повернеться на друге місце в поточному кварталі. Тим не менш, trendforce попереджає, що виробництво iphone 13 може зіткнутися з труднощами через недавній сплеск covid-19 в малайзії, де випускаються деякі компоненти для пристроїв.

Замикає п’ятірку лідерів vivo, яка за другий квартал виробила 34 мільйони смартфонів, включаючи пристрої iqoo. Як і samsung, вона зіткнулася з проблемами через спалах covid-19 в індії. Очікується, що частка компанії на світовому ринку смартфонів трохи знизиться в третьому кварталі через посилення конкуренції з боку apple і samsung, однак, як і xiaomi і oppo, vivo має хороші шанси поглинути частку ринку huawei, що залишилася.