Пакет бібліотек для мультимедіа-directx, спочатку вбудований в операційне середовище windows. Програмний продукт містить інтерфейси відтворення звуку, виведення 2d і 3d графіки. Тому, directx часто поставляється з комп’ютерними іграми. Альтернативно, завантажити останній випуск пакета можна в центрі оновлень windows. Але перш, краще визначити яке видання продукту, встановлено в системі. Розглянемо способи, як дізнатися версію directx, використовуючи інструменти windows, а також спеціалізований софт.

Спосіб 1-системні засоби для діагностики версії directx

Ефективний і простий метод отримання інформації про пакет мультимедійних бібліотек надає внутрішня утиліта windows. Щоб запустити сервіс, необхідно:

 1. використовувати комбінацію клавіш» win ” « ” r»;
 2. ввести у вікні dxdiag;
 3. натиснути кнопку підтвердження «ok».

Примітка. При першому запуску служби з’явиться попередження про згоду на перевірку цифрових підписів у встановлених драйверів. Повідомлення можна проігнорувати, натиснувши “так”.

У діалозі інтерес представляють дві вкладки: “система “(system) і «екран» (monitor). Перша (дивитися найнижчий рядок), відображає версію directx, встановлену в системі.

важливо! залишається переконатися, що вона сумісна з відеокартою комп’ютера. Оскільки якщо gpu не підтримує останнє оновлення, то для ігор, інших операцій з графікою і відео, буде використовуватися більш ранній випуск продукту.

Апаратну сумісність пакета api відображає вкладка “екран”. Розділ “драйвера” вказує, які версії підтримуються графічним процесором. Необхідна інформація знаходиться в полі “рівні функцій”. На комп’ютерах з двома відеокартами, апаратна сумісність gpu з набором api виводиться також на вкладці «перетворювач».

Спосіб 2-прямий запуск dxdiag

Вкрай рідко виникає ситуація, коли системна утиліта dxdiag не відкривається зазначеним вище методом. Тоді потрібно діяти безпосередньо:

 1. відкрити провідник windows (мій комп’ютер);
 2. перейти в системний диск, зазвичай “c”.
 3. далі слідуємо по шляху: “c: windowssystem32 »;
 4. знайти файл dxdiag.exe , можна через рядок пошуку у верхньому правому куті провідника.
 5. запустити цей виконуваний модуль.

Послідовність подальших дій аналогічна раніше описаного способу.

Використовуємо сторонні утиліти, щоб дізнатися версію directx

Поряд з вбудованими системними утилітами, існують спеціальні діагностичні пакети, що відображають більш детальну інформацію про апаратну і програмну складових пк. Перший додаток має російськомовний інтерфейс, але вимагає ліцензії. Друга програма-безкоштовна,але видає інформацію виключно англійською.

aida64 утиліта від finalwire ltd поширюється умовно безкоштовно, з 30-денним ознайомчим періодом. Протягом trial терміну частина відомостей не відображається, але інформація по directx залишається доступною. Встановити можна будь-яке видання aida64: extreme або engineer.

Офіційний сайт:

Програма виводить три варіанти відомостей про пакет бібліотек мультимедіа:

 • встановлена версія – в розділі “комп’ютер / сумарна інформація»;
 • апаратна підтримка-секція” відображення / графічний процесор»;
 • властивості direct3d.

Аналогічно випадку з системною утилітою, потрібно переконатися, що відеокарта підтримує пакет api, який використовується windows.

Третій блок даних про набір бібліотек мультимедіа знаходиться в однойменному розділі directx. Стосовно до комп’ютерних ігор, роботи з графікою, перегляду фільмів, важлива тільки одна секція. Це “directx-відео / властивості direct3d”» тут зібрані параметри інтерфейсу виведення тривимірних графічних об’єктів, що особливо актуально для сучасних комп’ютерних ігор.

Як видно з конкретного прикладу на скріншоті, при встановленому драйвері версії 12.0, повна апаратна підтримка забезпечується на рівні версії 11.1.

gpu-z це програмний продукт від techpowerup, розповсюджуваний безкоштовно. Робоче вікно програми має чотири вкладки, де корисна інформація по directx представлена в розділах «graphics card» і «advanced». Порівняно з aida64, утиліта гірше впорядковує дані, що ускладнює їх візуальне сприйняття.

Офіційний сайт:

Версія directx, підтримувана графічним процесором, відображається на вкладці “graphics card”, як показано на скріншоті.

Дізнатися, яка версія directx встановлена на комп’ютері можна через системний сервіс dxdiag і спеціалізовані утиліти aida64, gpu-z. Додатки відображають як програмну версію пакета api, так і її сумісність з графічним процесором.