Користувачі нерідко стикаються з ситуацією, коли під час роботи з ноутбуком або стаціонарним комп’ютером екран раптом змінює свою орієнтацію. Відбувається це через випадкове натискання спеціальної комбінації клавіш на клавіатурі. Переживати з приводу того, що сталося не варто, адже щоб повернути екран на комп’ютері або ноутбуці ніяких складних операцій проводити не потрібно. Примусовий поворот екрану може знадобитися при читанні некоректно відсканованих матеріалів, перегляді фото або відео. Як же виконати поворот в os windows 10?

Використовуємо контекстне меню робочого столу

Щоб викликати його, потрібно перейти на робочий стіл і клікнути мишею (кнопка праворуч) на чистій області екрану. З меню вибрати ” параметри екрану ” »

У вікні, в пункті ” дисплей » знайти блок « орієнтація ». Під меню є поле зі стрілкою. Її потрібно відкрити і вибрати потрібний параметр — орієнтація альбомна або книжкова. Після встановлення правильного значення екран прийме звичний вигляд.

  • орієнтація за замовчуванням ” альбомна»;
  • книжкова. Постановка зображення на робочому столі у вертикальну позицію, поворот позиції “за замовчуванням ” на 90′;
  • альбомна і книжкова перевернуті встановлюють зображення робочого столу в позицію, коли низ і верх картинки міняються місцями, поворот на 180′.

Перезавантаження комп’ютера не потрібно. Але процес повороту при завантаженості системи може зайняти кілька секунд.

Використання комбінацій гарячих клавіш

Зміну орієнтації екрану можна виконати без відкриття системного меню, а за допомогою натискання клавіш на основній клавіатурі спільно з кнопками управління курсором. Використовувати для перевороту екрану на комп’ютері потрібно наступні поєднання:

  • одночасне натискання ctrl + alt і стрілочки вниз перевернуть зображення на 180′;
  • одночасне натискання ctrl + alt і стрілочки вправо розгорнуть картинку вправо на 90′;
  • одночасне натискання ctrl + alt і стрілочки вліво розгорнуть картинку вліво на 90′.

Щоб встановити параметр екрану в позицію “за замовчуванням”, натискають ctrl+alt і стрілочку вгору. Зображення робочого столу прийме звичну позицію. Оскільки комбінації гарячих клавіш керують графікою, а її параметри контролюються відеокартою, то наведений спосіб зміни позиції картинки на робочому столі може і не спрацювати. Поєднання кнопок управління спрацьовують тільки на вбудованих intel процесорах. З дискретними графічними картами брендів amd і nvidia натискання клавіш не дасть (швидше за все) ніякого результату.

Перевірити, яка саме відеокарта встановлена на материнську плату нескладно. Потрібно натиснути win + r . У вікні ” виконати » в поле « відкрити » прописати фразу « dxdiag ». Підтвердити введення. У вікні зайти у вкладку ” екран ” » у блоці ” пристрій » будуть прописані всі характеристики і встановлені драйвери графічного процесора.

Використання панелі управління графікою

В системному меню вбудованих відкритих є такий же блок з параметрами екрану як описаний в першому способі. Щоб потрапити в нього, потрібно зайти в ” панель управління » і вибрати « налаштування графіки … ». Викликати меню можна і натисканням на значок графіки в треї.

Потім діяти так (інструкція для карт intel):

  1. клікнути “дисплей »;
  2. у полі” поворот ” відкрити меню по стрілці;
  3. вибрати потрібний варіант позиції зображення і підтвердити дію натисканням ок .

Якщо комбінації клавіш не спрацювали, то перерахованих меню в налаштуваннях не буде. Щоб виключити непередбачені повороти монітора і спрацьовування інших клавішних поєднань, можна повністю відключити їх роботу. Тоді випадкові натискання не спрацюють. Зробити це можна в панелі управління графікою. Після її виклику потрібно клікнути на » параметри і підтримка «, перейти по » управління клавішами … (клавіші швидкого виклику) « і встановити позначку навпроти »вимкнути “.

Якщо відеоадаптер не передбачає функцію повороту екрану стрілками і графікою, залишається тільки використовувати меню дисплея (перший спосіб). Може виникнути ситуація, коли жоден з методів не спрацював. В цьому випадку проблема в 8 з 10 випадків полягатимуть в некоректній установці драйверів після оновлення. Перезавантаження пк може врятувати ситуацію.