Набридло вдивлятися в темний екран ноутбука? збільште яскравість! порядок проведення цього нехитрого заходу може відрізнятися для різних моделей ноутбуків, але в цілому процес залишається однаковим. Для зміни яскравості можна використовувати поєднання гарячих клавіш або ж скористатися можливостями самої операційної системи. Вибирайте спосіб, який вам більше сподобається.

Використовуємо швидкі клавіші для збільшення яскравості

Найшвидше яскравість можна збільшити за допомогою спеціальних поєднань клавіш. Для різних моделей ноутбуків такі поєднання можуть відрізнятися. У більшості випадків яскравість змінюється шляхом одночасного натискання кнопки fn і який-небудь з клавіш f (f1-f10). Також яскравість може регулюватися поєднанням fn і клавіш-стрілок.

Визначити поєднання можна тільки досвідченим шляхом. Як правило, на відповідних кнопках присутній спеціальне маркування у вигляді «сонечка». Затисніть fn і клікайте по кнопці збільшення яскравості, поки не досягнете бажаного результату. Якщо налаштувати параметри екрану таким способом не вийшло, використовуємо програмний метод.

Працюємо через панель управління

порядок дій наступний:

перший крок. відкриваємо пуск.

другий крок. заходимо в панель управління.

третій крок. знаходимо розділ екран і відкриваємо налаштування яскравості.

Бачимо меню налаштування електроживлення. Дивимося вниз і знаходимо повзунок регулювання рівня яскравості. Перетягуємо повзунок в потрібному напрямку.

Також можна потрапити в це меню іншим способом. Для цього знаходимо в нижньому кутку поруч з годинником значок у вигляді батарейки. Кількома по ньому правою клавішею нашої мишки, відкриваємо “електроживлення” і виконуємо вже знайомі дії.

Якщо у вас не вийшло змінити яскравість за допомогою гарячих клавіш, проблема може полягати в банальному відсутності драйверів для функціональної кнопки fn. Скачайте необхідний драйвер на сайті виробника вашого ноутбука і встановіть його. Якщо ж кнопка працює (наприклад, дозволяє налаштовувати рівень звуку), перевірте справність драйверів відеокарти.

Найгірший варіант-апаратна проблема. Наприклад, може зламатися лампа підсвічування або якийсь шлейф. Для усунення неполадок такого плану доведеться звернутися в ремонт. Тепер ви вмієте регулювати рівень яскравості. Дотримуйтесь інструкції, і все обов’язково вийде.