Хороші стратегії захоплюють нас надовго, і іноді гравці можуть місяцями грати в sid meier’s civilization vi, starcraft ii або серію total war, забуваючи про існування інших ігор цього жанру. Так дуже легко пропустити відмінну гру, яка могла б подарувати вам чимало приємно проведених годин. Давайте в цьому блозі згадаємо десять стратегічних ігор минулого десятиліття, які отримали хороші оцінки гравців і ігрових видань, але залишилися в тіні стратегій-хітів, які відтягнули на себе всю увагу і час геймерів.

Kingdom rush

Реклама

Kingdom rush-стратегія жанру “tower defense”, яка вийшла в 2011 році з-під пера студії ironhide game studio. Гра вважається кращою в жанрі і однозначно варто вашої уваги. У kingdom rush потрібно оборонятися від ворога в середньовічній фентезійної країні, будуючи на його шляху різноманітні зміцнення і пастки. Мета гри-знищити ворога, перш ніж він дійде до кінця рівня. Гра проста в освоєнні і відмінно підійде тим гравцям, у яких немає багато часу на серйозні «великі» стратегії.

This war of mine

Стратегія this war of mine, що вийшла в 2014 році від розробника 11 bit studios – повна протилежність мультяшної kingdom rush. У цій похмурої і суворої грі вам належить виживати в обложеному місті з групою місцевих жителів, що ховаються від бойових дій. Ваші підопічні можуть відчувати голод, холод, а так само можуть хворіти і стікати кров’ю при пораненнях.

Мінливий моральний стан героїв сильно впливає на ігровий процес і в стані сильного стресу житель може піти з вашої групи, викравши частину припасів. Вам належить шукати їжу, медикаменти і корисні предмети, займатися виготовленням інструментів, а головна мета – пережити війну.

Rise of nations: extended edition

реклама

Популярна стратегія rise of nations, що вийшла в далекому 2004 році, в 2014 році отримала розширене перевидання від розробників skybox labs і big huge games. У грі вам належить вибрати одну з 18 націй з різними особливостями і розвинути її від стародавніх технологій до танків, літаків і ядерної зброї. Якщо вам подобаються стратегії age of empires 2 і sid meier’s civilization v, то rise of nations: extended edition припаде до душі, адже вона є вдалим поєднанням ідей цих ігор.

Wargame: airland battle

реклама

У грі wargame: airland battle, сиквелі гри wargame: european escalation, розробленої студією eugen systems в 2013 році, вам належить взяти участь у бойових діях між країнами нато і варшавського договору, в 1970-х і 1980-х роках, використовуючи численну наземну і повітряну військову техніку. У грі представлені 300 унікальних юнітів восьми національностей, а на полі бою вони не будуються, а викликаються як підтримка за очки, одержувані за контроль місцевості.

Sins of a solar empire: rebellion

Стратегія sins of a solar empire: rebellion від розробників ironclad games і stardock entertainment вийшла в 2012 році і є продовженням гри sins of a solar empire. У ній вам належить поборотися за домінування в далекому космосі, використовуючи військову силу, різні способи розвитку, дипломатію, фарм ресурсів і технології. Як і в багатьох інших космічних стратегіях, головною вашою силою стане флотилія кораблів, які вам належить побудувати, і колонізація ними далеких планет.

Стратегії – такий жанр ігор, який не вимагає потужного заліза. А ось хороший монітор для довгої комфортабельній гри дуже важливий, тим більше що в наш час дефіциту комплектуючих можна вкластися в якісну периферію, яка буде служити вам багато років. Найпопулярнішим в сітілінці монітором останнім часом став samsung c24rg50fqi з діагоналлю 23.5″, матрицею va з роздільною здатністю 1920х1080 і часом відгуку 4 мс. А кадрова частота монітора становить значні 144 гц.

На другому місці за популярністю розташувався монітор aoc value line 27b2h/eu з діагоналлю 27″ і матрицею ips з роздільною здатністю 1920х1080, відгуком 4 мс і кадровою частотою 75 гц.

Ну а якщо вам потрібна не тільки велика діагональ, але і велика роздільна здатність, відмінним вибором стане монітор acer nitro vg270ubmiipx , з діагоналлю 27″, матрицею ips з часом відгуку 1 мс і роздільною здатністю 2560×1440. Кадрова частота монітора становить 75 гц.

Wargame: red dragon

Wargame: red dragon-гра сиквел згаданої вище wargame: airland battle, що вийшла в 2014 році і переносить дію в азію періоду 1970-1990-х років. У грі додані п’ять нових держав і унікальні юніти, а дрібні зміни роблять геймплей більш зручним.

Besiege-стратегія жанру пісочниця і головоломка, що вийшла в 2020 році у розробника spiderling studios. Besiege-унікальна гра, в якій вам доведеться майструвати і розробляти різні пристрої які потім пройдуть випробування на міцність в боях з різними ворогами.

Into the breach

Into the breach-покрокова стратегія, розроблена студією subset games в 2018 році. У грі вам доведеться подорожувати в альтернативні тимчасові лінії, відвойовуючи планету у агресивної раси комах під назвою vek. Вам належить взяти під управління загін величезних роботів-хутра, а битви в into the breach проходять на квадратних островах, поділених на клітини і дуже нагадують шахові дошки. Гру відрізняє висока реіграбельность і тактична глибина, за що вона отримала найвищі оцінки гравців і ігрових видань.

Homeworld remastered collection

Homeworld remastered collection-перевидання двох частин популярної стратегії homeworld, що вийшли в 1999 і 2003 роках, розроблене студією gearbox software в 2015 році. Дія цієї стратегії в реальному часі відбувається в космосі, де вам належить збирати ресурси і будувати війська для боротьби з ворогами. Головне в ремастері-відмінна переробка графіки за допомогою новітніх технологій, яка дозволяє забути про вік гри. Піддався зміні і інтерфейс, ставши набагато зручніше.

У стратегії expeditions: viking, що вийшла в 2017 році у розробника logic artists, вам належить взяти під управління кілька вікінгів, що висадилися на узбережжі англії 790-му році. Гра є сумішшю стратегії і rpg і вам стане доступна як прокачування персонажів, так і споруда села і кораблів. А завоювати своє місце в недружньої англії можна не тільки мечем, а й видобутком різних ресурсів і торгівлею ними.

Сподіваюся, ви знайдете в цій десятці гру, пропущену в свій час, але гідну стати перлиною у вашій стратегічній колекції. Пишіть в коментарі, які ще ігри варто додати в цей список?