Придбати комп’ютер можна двома способами: купити готовий або зібрати його з куплених окремо деталей. Стаття розповість, чому другий спосіб вигідніше і доцільніше.

У будь-якому великому магазині техніки ви побачите довгі ряди готових системних блоків – не будемо сперечатися, це відмінний варіант в тому випадку, якщо комп’ютер вам потрібен вже сьогодні і у вас немає бажання морочитися з самостійним підбором деталей.

Чому варто спробувати зібрати все самому

Для тих, хто трохи розбирається в комплектуючих і сам здатний їх встановити, ми наводимо низку причин, чому індивідуальна збірка варто витраченого часу.

Ціна

Насамперед – цінової питання, яке для багатьох покупців відіграє велику роль.

Припустимо, в магазині перед вами стоїть готовий среднепользовательский комп’ютер з 6ГБ оперативы, процесом Core i3-3220, відеокартою GeForce і жорстким диском на 1ТБ. За все це з вас просять 20 тисяч рублів.

Переглянувши ціни на комплектуючі в цьому ж магазині, ви побачите, що можете зібрати точно такий же комп’ютер за набагато меншу суму – не більше 15 тисяч, включаючи корпус системного блоку. Правда, після покупки вам доведеться витратити трохи часу, щоб правильно підключити всі деталі, але це суща дрібниця.

Збірка саме під ваші потреби

Самостійно збираючи собі комп’ютер, ви будете купувати комплектуючі, виходячи з своїх особистих потреб.

Для геймерської машини ви придбаєте топову відеокарту, яка забезпечить мінімум 60 fps в самих вимогливих іграх.

Для роботи в Photoshop або 3DMax вам знадобляться потужний процесор і велика оперативна пам’ять для миттєвої завантаження інструментів.

Якщо ж мета придбання комп’ютера – це заняття майнингом, доведеться пошукати адаптовану відеокарту.

Не переплачуємо за застарілий мотлох

При такому підході вдасться заощадити на непотрібних деталях типу CD/DVD-приводу: більшості користувачів він давно не потрібен, однак він обов’язково буде включений в готову збірку. Так навіщо витрачати гроші на те, що вам не знадобиться?

А що там на вітрині

Готові комп’ютери, виставлені на вітрині, часто збираються з непотрібних деталей, які завалялися на складі.

Застарілі компоненти

Так, в системних блоках все ще можна виявити морально застарілий двоядерний процесор Core i3-3220 та слабенькі типу відеокарти GeForce GTX 650.

Це зовсім бюджетний варіант, на такому комп’ютері не вийде пограти ні, ні нормально попрацювати в графічному редакторі.

Не збалансовані комплектуючі

Машина може виявитися абсолютно незбалансованою: наприклад, сучасна материнська плата і стара модель оперативки DDR2. Не варто чекати від такого комп’ютера стабільної роботи, з часом ви все одно прийдете до рішення поміняти деякі комплектуючі.

Що в підсумку

Важливо розуміти, що збірка комп’ютера – це справа не для дилетантів. Вам потрібно заздалегідь дізнатися про сумісність деталей і при необхідності підібрати потрібні аналоги.

Якщо вам не хочеться особливо розбиратися в сумісності компонентів, то ми рекомендуємо скористатися онлайн конструкторами наявними на сайтах багатьох магазинів. Наприклад: Ф-центр

Джерело: http://download.openlib.org.ua/