Виробник електричних вантажівок nikola підписав нову угоду з компанією bosch на поставку водневих паливних модулів. Таким чином, скандальний бренд nikola зумів відродити відносини зі своїм старим інвестором.

Джерело: techcrunch.com

” це оголошення є результатом багаторічних робочих відносин з bosch. Провівши ретельний аналіз кращих варіантів, ми з гордістю починаємо ці стратегічні відносини з bosch”, – прокоментував угоду глава nikola марк рассел (mark russell). Ця звістка свідчить про те, що дві компанії все-таки змогли налагодити відносини, які не завжди були гладкими. У 2019 році bosch вклала в стартап, що мав намір виробляти електричні вантажівки на водневому паливі, не менше $100 млн, проте рік по тому знизила свою частку в компанії. У минулому ж році німецький гігант оголосив про намір поставляти паливні модулі тільки для європейського підрозділу nikola.

Nikola, у свою чергу, поки відмовилася розкрити фінансові подробиці угоди і розповісти про обсяги запланованих поставок. Виробництво вантажних машин буде здійснюватися на заводі в місті кулідж в штаті арізона. Крім того, bosch буде поставляти повністю укомплектовані силові блоки. У зв’язку з цим площа заводу nikola зросте приблизно на 5 тис.м2, а до 2023 року штат буде розширено ще на 50 осіб. Автовиробник також має намір розширити свої інженерні та випробувальні потужності в своїй штаб-квартирі поблизу міста фінікс.

Представник nikola заявив, що нова угода не вплине на відносини з іншими компаніями, що постачають паливні системи і компоненти, в силі залишається і меморандум про взаєморозуміння на поставку блоків hydrotec, підписаний з gm в листопаді минулого року. Нещодавно компанія заявила інвесторам, що прогноз поставок машин в цьому році знижується з 50-100 до 25-50 одиниць. На даний момент побудовано 14 передсерійних екземплярів, в тому числі 5 альфа – і 9 бета-прототипів.

Тим часом засновник і колишній глава nikola тревор мілтон (trevor milton) пообіцяв суду залишатися в своїй резиденції в штаті юта до початку слухань у справі про шахрайство з цінними паперами і обмані інвесторів.