Компанія bernstein private wealth management з’ясувала в які суми обходиться google статус пошукової системи за замовчуванням в macos, ios і ipados. Незважаючи ні на що, від заробітку на рекламному трафіку, породжуваного екосистемою apple, google відмовлятися не збирається. Регулюючі органи кількох країн пояснили google і apple що це недобре. Фактично, змова. Вбиває конкуренцію. Глави google і apple з цим погодилися, почервоніли, і не стали нічого міняти. Рано чи пізно правоохоронці припинять цю практику. На думку аналітиків компанії bernstein, не раніше ніж через кілька років. Саме припинити. Це найстрашніше що загрожує google і apple.

Google платить apple 15 мільярдів доларів за право залишатися пошуком за замовчуванням в safari

До цих пір за межами google і apple ніхто не знав, скільки платить google, щоб її пошуковик залишався пошукачем за замовчуванням в операційних системах apple. Щось між 8 і 12 мільярдами доларів на рік. У компанії bernstein точні дані. За її даними в 2020 році google заплатила apple 10 мільярдів доларів. За надання “послуг з надання трафіку”. Apple, природно, врахувала цю суму в своїй річній виручці, включивши її в доходи від сервісів. Цього року, щоб apple заспокоїла свою совість, оскільки вона “завжди робить тільки те, що правильно”, google заплатить в півтора рази більше. 15 мільярдів доларів.

Apple і google об’єднуються проти влади сша, щоб захистити app store і google play

Ось, виявляється, що мав на увазі лука маестрі попереджаючи про зменшення доходів від сервісів в поточному кварталі. Apple, мабуть, збиралася відмовитися від надання сумнівних послуг. Тепер вони домовилися. У 2022 році google готова заплатити ще більше. 18-20 мільярдів доларів. У apple предостатньо часу для перетворення її власного пошукового сервісу в кращий в світі. Правда, сильно затягувати з розробкою цього сервісу теж не варто. Хіба мало що буде далі. Законодавці придумують закони, які зроблять подібну практику нелегальною. Раптом у них це вийде?

Скільки google заробляє на мені

Судячи з усього, google готова платити apple ще більше

Здавалося б, відповідь на поверхні. Google заробляє на трафіку екосистеми apple. За оцінками bernstein private wealth management-не менше 25 мільярдів на рік. В екосистемі apple трохи більше півтора мільярдів пристроїв. Виходить що на кожному з них google заробляє по 16,67 долара в рік. Приблизно 1000 ₽. Негусто? у минулому році 10 з цих 25 мільярдів google заплатила apple. Цього року вже 15 з 25 мільярдів. Google готова платити ще більше. Bernstein private wealth management могла помилитися в оцінці виручки google від експлуатації яблучної екосистеми.

Apple послухала google і повернула старий safari в ios 15

Але рівень кваліфікації персоналу цієї компанії дуже високий. За 50 років існування компанія незаперечно довела це. 25 мільярдів, може більше, але ненабагато. Тому питання, поставлене аналітиком компанії bernstein тоні сакконагі, зрозумілий і доречний. На думку тоні сакконагі, google робить це щоб трафіком екосистеми apple не заволоділа microsoft, за допомогою її пошукової системи bing. Apple непогано влаштувалася, але “послуги, що надаються google” – ризикований бізнес. Він може раптово припинитися.

Проблеми apple і google

Відносини apple і google можуть зупинити примусово

Надходження на рахунки apple від google можуть припинитися в будь-який момент. Тоні сакконагі вважає, що факторів ризику два. По-перше, надходження можуть припинити регулятори, коли у них з’являться важелі впливу на подібні практики. Це реально, але на створення таких важелів піде кілька років. На даний момент ні google, ні apple не роблять нічого протизаконного. По-друге, google може відмовитися від статусу за замовчуванням її пошукача в операційних системах apple і більше за нього не платити.

Або призупинити платежі щоб спробувати домовитися на більш вигідних для неї умовах. Якщо google перестане платити, річна виручка apple “впаде” на 4-5%. Це дуже серйозно. Тобто, google в цій ситуації небезпечніше для apple ніж регулятори і правоохоронці? все таємне коли-небудь стає явним. Цей “бізнес” процвітав протягом довгих років. У 2018 році, коли цим таємним зв’язком між google і apple вперше зацікавилися аналітики, передбачалося що google платить apple по 1,5 мільярда доларів на рік. Насправді мова йшла, як мінімум, про 6-8 мільярдів. Екосистема apple в ті часи була меншою.

Пошукові машини в iphone

Apple, право, не дуже зручно, що вона виявилася фігурантом такого скандалу, але діватися нікуди

Apple, яка дійсно дотримується строгих принципів і намагається бути “білою і пухнастою”, через все це незатишно і неприємно. Почувати себе ніяково. З одного боку, отримувати щорічно, майже ні за що, по 10-15 мільярдів доларів спокусливо. Але здорової конкуренції між пошуковими сервісами в екосистемі apple ця практика шкодить, через що страждають користувачі, які “в центрі всього, що робить apple”.

Ми знайшли найкращий аналог google transalate. Розповідаємо

Старший директор із захисту конфіденційності даних користувача джейн хорват відповіла на питання про цю ситуацію: “на даний момент пошуковик google – найпопулярніша пошукова система в світі. Ми підтримуємо google, але у нас є і вбудована підтримка duckduckgo, а нещодавно ми розгорнули підтримку ecosia”. Більш ніж вичерпну відповідь, чи не так? по-справжньому в apple прокоментували ситуацію. За велику, в півтора рази, суму apple погодилася на продовження порочної практики.