Федеральний уряд німеччини звернувся до керівництва євросоюзу з ініціативою зобов’язати виробників мобільних телефонів випускати оновлення безпеки пз і забезпечувати поставки запчастин протягом семи років. Це на два роки довше, ніж раніше було запропоновано самим брюсселем.

Джерело: engadget.com

З обов’язковим п’ятирічним циклом оновлень безпеки смартфони, по суті, зрівняються з повноцінними пк. Обидві ініціативи, як і слід було очікувати, не зустріли підтримки з боку самих виробників. Організація digitaleurope, членами якої, зокрема, є apple, google і samsung, пропонує обмежити термін підтримки всього трьома роками. Крім того, виробники хочуть залишити в списку обов’язкових до постачання запчастин тільки дисплеї і акумулятори, вважаючи, що компоненти на зразок камер і динаміків менш уразливі. Простіше кажучи, digitaleurope в таких змінах не зацікавлена.

Сьогодні найбільший термін підтримки встановила для своїх продуктів apple — він вже становить 5 років, в той час як виробники android-пристроїв традиційно обмежуються 3 роками. Тільки в 2021 році samsung збільшила терміни випуску оновлень безпеки для своєї продукції до 4 років, і зроблено це було виключно через політику оновлення qualcomm.

Джерело: statcounter.com

Ініціатива євросоюзу може набути чинності правової норми до 2023 року, причому обумовлена вона не стільки турботою про споживачів, скільки екологічним порядком — телефони просто повинні працювати довше. І якщо відповідний закон буде прийнятий, термін служби мобільних пристроїв може практично подвоїтися — сьогодні виробники в середньому пропонують від 2,5 до 3,5 року підтримки.

І все-таки дана ініціатива може зробити позитивний вплив на весь сегмент мобільної безпеки в цілому. За даними statcounter, в серпні 2021 року 40% користувачів android працювали з системами 9 pie — тобто дуже велика частка пристроїв або вже не отримує оновлень безпеки, або впритул наблизилася до цього. Збільшення термінів підтримки ускладнить завдання кіберзлочинцям, які часто організовують атаки з використанням відомих вразливостей застарілих пристроїв.