Samsung показала нову смартфонну камеру, що отримала рекордну роздільну здатність сенсора-200 мп.

Що всередині сенсора

Новий датчик отримав назву isocell hp1. Це перший в індустрії мобільний сенсор на 200 мп. Як зазначає samsung, навіть кадровані знімки з цієї камери збережуть високу деталізацію.

Зрозуміло, з таким величезним дозволом матриця вийшла немаленькою. Але все одно вона досить мініатюрна для смартфона: її діагональ становить 1/1,22 дюйма. Це стало можливим завдяки розміру пікселя в 0,64 мкм.

Головна особливість isocell hp1 — технологія chameleoncell, розроблена для кращого захоплення світла. З її допомогою пікселі, в залежності від освітлення, комбінуються в співвідношенні 2х2 або 4х4.

Це означає, що в одному режимі можна робити фото на 50 мп, а в іншому — на 12,5 мп (за рахунок об’єднання 16 сусідніх пікселів в один). Розмір отриманого пікселя становить 1,28 і 2,65 мкм відповідно. Тобто чим менше дозвіл, тим вище світлочутливість матриці.

Новий рівень мобільної зйомки?

Тренд по нарощуванню мегапікселів в телефонах повернувся недавно. У минулому році xiaomi і samsung представили флагмани з сенсорами по 108 мп. Тепер же планка піднімається все вище. Але чи є практична користь в подальшому збільшенні дозволу? швидше ні, ніж так. І ось чому.

Досить порівняти, як знімають топові гаджети з матрицями на 12 мп і 108 мп. З денним сценарієм будь-яка камера справляється гідно. А в складних умовах вирішує саме фізичний розмір пікселя, а не їх сумарна кількість. Адже чим більше площа пікселя, тим більше світла він захоплює. Це ключовий фактор для якісного зображення.

Отже, ввечері або в недостатньо освітленому приміщенні 12-мегапіксельна камера може відобразити більше деталей, ніж 108-мп модуль. Не кажучи вже про 200 мп. Останній, навпаки, здатний зіпсувати кадр сильним цифровим шумом. Крім того, чим більше мегапікселів, тим довше процесору доведеться обробляти знімок. Чи варто говорити, скільки важать фотографії з роздільною здатністю 200 мп?

Якщо мова про запис відео, для 4к досить сенсора на 10 мп, а для 8к — на 33 мп. До того ж для якісної зйомки куди важливіше інші параметри: ширина динамічного діапазону, розмір діафрагми, точність передачі кольору і наявність постобробки нейронними мережами. Остання фішка особливо актуальна для сучасних телефонів. Згадати хоча б лінійку google pixel: з року в рік вендор випускає мобільники з однаковими камерами на 12 мп. Але такі апарати, завдяки інноваційним алгоритмам постобробки, входять в число кращих фотофлагманів на ринку.