У цій статті я покажу, як створити FTP сервер на Android, до якого з допомогою логіна і пароля можна буде підключатися з будь-якого пристрою з FTP менеджером, і всіляко управляти файлами девайса. Завдяки такому прийому можна назавжди забути про нудне підключення за допомогою USB кабелю.

Що таке FTP

FTP – це англійська абревіатура file transfer protocol, що перекладається, як протокол передачі файлів. Звідси зрозуміло, що ця річ використовується для передачі файлів з одного пристрою на інший, а також для проведення різноманітних операцій над цими файлами.

FTP сервер на Android

Для того щоб управляти файлами на Android через іншого пристрою (наприклад, комп’ютер), необхідно на апараті запустити FTP сервер. Для цього є спеціальний додаток, завантажити яку можна за посиланням нижче.

FTP server Pro

Завантажити файл з Системного блогу

Завантажити зараз!1837 Завантаження
FTP server Pro

Завантажити файл з Google Play

Завантажити зараз!1173 Завантаження

Це додаток російською мовою. Встановіть його на своєму Android і запустіть. Після цього перейдіть до опцій програми, щоб провести попередні налаштування.

Розгляну деякі важливі опції FTP сервера на Android:

  • Мережевий інтерфейс. Тут можна вибрати, яким інтерфейсу слід здійснити підключення FTP.
  • Ім’я користувача. Введіть логін для доступу по FTP до вашого Android.
  • Пароль користувача. Вкажіть пароль для доступу.

Інші опції можна залишити за замовчуванням. Серед них є можливість відображення прихованих папок і файлів, енергозберігаючий режим, пріоритет програми та інше.

FTP менеджер

Після налаштування FTP сервера на Android, слід перейти до менеджера на іншому пристрої, який буде отримувати доступ до вашому девайсу. Це може бути будь-який пристрій – комп’ютер або смартфон з будь-якою операційною системою. Головне, щоб на ньому була можливість встановити будь-якого FTP менеджер.

Розповім на прикладі комп’ютера з Windows і FTP менеджері Total Commander. Його можна завантажити нижче.

Total Commander

Версія програми 8.51 а з підтримкою російської мови.

Завантажити зараз!532 Завантаження
Ключ активації для Total Commander
Завантажити зараз!461 Завантаження

Перед налаштуванням FTP підключення в Total Commander, поверніться в Android, і запустіть там FTP сервер, натиснувши в додатку на цю кнопку.

Після запуску з’являться дані для створення підключення.

Відкрийте на комп’ютері Total Commander і створити нове підключення згідно з даними FTP менеджера на Android. Для цього натисніть цю кнопку.

Відкриється вікно, в якому натисніть кнопку «Додати».

Знову відкриється вікно, яке потрібно заповнити, ввівши дані з FTP сервера на Android. Заповнити потрібно чотири поля: «Ім’я підключення» — введіть будь-який зручний вам назву для підключення, «Сервер» — видається в додатку на Android, «Обліковий запис» і «Пароль» — дані, які ви придумали при налаштуванні програми на Android.

Після заповнення полів натисніть «Ок».

Тепер натисніть кнопку «З’єднатися».

І тепер все готово. Доступ до файлів телефону отриманий через FTP і можна виконувати з ними необхідні операції на комп’ютері.