Майже всі сучасні браузери мають функцію для створення та зберігання закладок, ярликів на сайти. Це зручно, можна в будь-який момент натиснути на закладку і перейти на сайт, крім того, їх можна сортувати. Але є у цього методу недоліки. Тому в даній статті я покажу вам, як створити ярлик сайту на робочому столі або у будь-якій іншій папці. Це ідеальний спосіб зберегти свої посилання.

Як створити ярлик на робочому столі або у будь-якій іншій папці

Ярлик на сайт можна створити без використання спеціальних програм, користуючись тільки засобами Windows. Підійде будь-яка версія Windows. Я покажу інструкцію на прикладі XP, іншими версіями вона теж непридатна.


Ярлик – це іконка, клік на яку викликає певну дію. Тут мова піде про ярликах для сайтів, тобто клік по них викличе відкриття заданої посилання в браузері. Це повною мірою замінить закладки в браузері або незручне колекціонування посилань в якомусь файлі.

Щоб зробити це, вам необхідно додержуватися описаних дій. Отже, перед тим, як створити ярлик сайт на робочому столі, зробіть наступне:

 • Клікніть правкою кнопкою мишки на робочий стіл, а потім на пункт «Створити», після цього натисніть «Ярлик».

  Створення ярлика на сайт

 • Відкриється нове вікно. У ньому, в рядку «Вкажіть розташування об’єкта», запишіть адресу сайту, ярлик на який ми створюємо. Можна також записати якусь посилання на цьому сайті. Потім натисніть кнопку «Далі».

  Створення ярлика на сайт

 • Потім з’явиться поле «Введіть ім’я ярлика». Слід написати туди щось таке, щоб ви відразу зрозуміли, про що йдеться, коли побачите. Потім натисніть кнопку «Готово».

  Створення ярлика на сайт

 • Тепер на вашому робочому столі з’явився ярлик на сайт. Клікніть на нього двічі, щоб перейти по вказаному посиланню.

  Ярлик на сайт

 • Для більшої впізнаваності можна змінити зовнішній вигляд іконки ярлика на сайт. Це робити не обов’язково, але якщо ви хочете, то виконайте наступне:

 • Натисніть на ярлик правою кнопкою мишки, а потім на пункт «Властивості».

  Зміна значка ярлика

 • У вкладці «Документи інтернету» натисніть на кнопку «Змінити значок».
 • У віконці виберіть іконку, яку хочете встановити. Якщо у вас є яка-то готова іконка, то натисніть кнопку «Огляд» і вкажіть на неї шлях. Як можна зробити іконки, я розповідав в цій статті.

  Зміна значка ярлика

 • В кінці закрийте вікно кнопкою «Ок».
 • Тепер ваш ярлик на сайт позначений потрібної вам іконкою.

  Ніж ярлики на сайт краще закладок браузера

  Здавалося б, навіщо все це робити, якщо браузери і так дозволяють створювати закладки. Але є ряд переваг і недоліків, які помітно відсувають функції браузерів.

  Створені ярлики на сайт на робочому столі можна легко перенести в будь-яке інше місце комп’ютера, передати по локальній мережі або перемістити на флешку. Можна навіть розкидати їх по папках, по тематиці сайтів. Все робиться простою процедурою «копіювати-вставити».

  У той же час, закладки в браузерах доведеться експортувати, якщо вам необхідно попрацювати з ними на іншому комп’ютері. Їх знадобиться зберігати десь, якщо ви хочете перевстановити операційну систему. І не завжди зрозуміло, як чинити з цими закладками, якщо ви переходите з одного браузера на інший.

  Загалом, локальні ярлики куди краще і надійніше.