Зовсім недавно я розповідав про ігри s. T. A. L. K. E. R. Lost alpha dc extended, call of duty: infinite warfare, call of duty wwii, battlefield 1, battlefield v, wolfenstein ii: the new colossus частина перша і друга, wolfenstein: youngblood. Якщо пропустили-можете ознайомитися.

Гра проходилася на відеокарті rtx 3080 16gb в дозволі 4к. Максимально гра задіяла 4,6 гб відеопам’яті. Fps тримався на рівні 70.

Це історія найманця на прізвисько «звір», який потрапив у просторову аномалію. Багатьом модифікація вже давно знайома, і у більшості гравців вона залишила після себе тільки позитивні емоції, що підтверджують численні високі оцінки. Однак модифікація ще потребувала певних виправленнях. Через два з половиною роки після релізу розробники вирішили опублікувати фінальної патч, що оновлює просторову аномалію до версії 4.1.

Події модифікації беруть свій початок в просторовому міхурі. Головний герой гри приходить до тями на невеликій базі сталкерів в оточенні людей, яким також не пощастило опинитися в такому загадковому місці. Тутешні обивателі-представники різних угруповань. Вони змушені закрити очі на всі свої розбіжності і об’єднатися заради виживання. А положення-то тут точно не з легких. Загін відчуває гостру нестачу провізії, боєзапасу, за стінами укриття бродять небезпечні мутанти. На додачу до цього головного героя буквально з самого початку починає переслідувати якесь загадкове і містичне істота.

Не встигає найманець «звір» толком оклематься, як вже вплутується в рішення поточних проблем. Перша глава сюжету якраз сконцентрована на темі виживання. У стартових квестах персонажі відправляться на відстріл мутантів заради видобутку їжі, подбають про безпеку табору і паралельно будуть шукати вихід з аномалії. Втім, всю гру стирчати на стартовому рівні не доведеться.

Тільки-тільки камерна обстановка на тісній локації почне набридати, як нас за сюжетом закидає на просторий кордон, причому у формі флешбека, за три місяці до подій в просторовому міхурі. Подібний прийом застосовується в сюжетних модифікаціях, прямо сказати, нечасто, що відрізняє мод від ряду інших подібних проектів.

Позитивно виділяє просторову аномалію якісна озвучка сюжетних сцен. На цю роль були запрошені професійні актори дубляжу, які приголомшливо впоралися зі своїм завданням. Озвучені були не тільки ключові квестові моменти, але і репліки головного героя, який іноді коментує ті чи інші події гри.

За барвисту зрозумілу подачу історії у відповіді ще й прийнятний рівень діалогів і добротної реалізації квестів. Щоб зрозуміти сюжет, не доведеться читати кілометри тексту, а виконання завдань не зажадає годинами шукати якийсь предмет. Для підвищення динаміки сюжету була максимально скорочена можлива біганина по локаціях. Найчастіше гравця відразу перекидає в потрібну точку.

В процесі реалізації сюжетної лінії розробник застосував кілька інших вдалих рішень. Можна, наприклад, виділити атмосферні вставки з головним героєм біля багаття, який доповнює історію власними розповідями. Не можна не відзначити варіативність сюжету. В основному він, звичайно, виявився лінійним, але в певний момент гравцям все ж надавали право вибору.

У гру був доданий ряд геймплейних змін. У головного героя з’явилася потреба у воді, болти тепер не нескінченні, а також була реалізована функція відрізання частин мутантів і готування їх м’яса на багатті. Не обійшлася модифікація без адаптованого збройового пака і графічного аддона. Приємним бонусом стала поява в грі якісних і опрацьованих моделей персонажів.

Ігровий світ модифікації складається з п’яти локацій. Стартовий рівень-просторовий міхур представляє з себе грунтовний ремейк вирізаної з «чистого неба» локації арена. Знайомий з вигляду кордон теж не обійшовся без змін. На його території з’явився “бар номер 92”, змінений блокпост військових і невелика, але дуже атмосферна і деталізована підземка. Ще одна локація-застава-виявилася ремейком темної долини з білда 1865. Нарешті два підземних рівня, на яких розгортається дія фінальної глави, це лабораторії x-7, яка перекочувала з популярного проекту «шлях у імлі», а також діггерська станція.

Просторову аномалію варто віднести до того типу модів, які можна сміливо радити своїм друзям і тим, хто зі сталкером знайомий лише з чуток. Модифікація не змусить гравців довго освоювати геймплей і виконувати якісь складні квести. Вона просто розповідає цікаву історію, прикрашену чудовою озвученням і опрацюванням дійових осіб, і, що дуже важливо, концепція мода була максимально наближена до канонів оригінального s. T. A. L. K. E. R.

За тривалістю модифікація вийшла невеликою, але насиченою і динамічною. Звичайно, у проекту є свої проблеми, трохи просідає 4 глава, квестові лінії і баланс вийшли аж надто простими, та й головний сюжетний твіст виявився дуже сумнівним. Але зі своїм завданням-зробити цікаву і захоплюючу модифікацію-розробники вже точно впоралися.

У грі присутня пачка нових і корисних артефактів, є можливість переглядати інформацію на деяких сюжетних кпк, є можливість продавати зламані стовбури та іншу снарягу через діалогові вікна різних персонажів. Гроші витратити є на що, завжди можна зробити апгрейд або ремонт зброї. Також в процесі гри будуть заважати радіоактивні та хімічні опади.

Сюжет коротко.

Глава 1. Виходу немає

Під час одного із завдань наш герой потрапляє під викид, після чого його свідомість починає туманитися, він починає бачити дивне бачення, в якому йому представляється стронглав. Після цього, найманець прокидається в абсолютно незнайомому йому місці: на базі тих, що вижили. У зоні почали з’являтися так звані “просторові бульбашки”, що володіють властивістю миттєво перекидати матерію з однієї точки простору в іншу. Саме в такій аномалії загинув засновник угруповання” борг ” – генерал ткаченко.

Наш головний герой, разом з іншими вижили у що б то не стало буде шукати вихід з цієї аномалії. На базі вижили головний герой дізнається, що його тіло знайшли на околиці “просторової аномалії”. Тут же, звір дізнається, що виходу з цієї аномалії немає. Глава тих, що вижили – лютий, пропонує найманцеві угоду: допомагати один одному в пошуку порятунку.

У цей момент приходить повідомлення по рації: “лютий, зомбовані вже на пагорбі, якщо їх не зупинити, то скоро вони і до сараю підійдуть.”взявши в руки свій пістолет, ми вирушаємо разом зі сталкером маскитом знищувати з’явилася загрозу. У трупі одного з зомбованих звір знаходить записку, з якої стає зрозуміло, що колись ці зомбі були бійцями угруповання борг. Вони патрулювали в прип’яті, а після, рятуючись від мутантів, стрибнули в просторову аномалію. Прийшовши на базу, стає зрозуміло, звідки взялися зомбовані – поблизу мешкав контролер, який і підпорядкував долговцев собі.

Після страшної ночі і перестрілок головний герой лягати спати. Під час пробудження з’ясувалося, що над базою сталкерів зазнав аварії військовий вертоліт, і головний герой відправляється розвідати обстановку. На місці звір виявляє уламки і лише одного солдата, що вижив. Солдат каже, що летіли вони на склад, але пізніше потрапили в повітряну аномалію і зазнали аварії. Солдат відправляється відпочивати, і за цей час звір виконає два квести: по-перше, йому необхідно буде захищати бійця боргу змія, поки він буде збирати потрібні для очищення води рослини, по-друге, необхідно зайнятися збором припасів у вигляді м’яса плотів і кабанів.

Продовження вже скоро в другій частині.