Сьогодні, 8 вересня, інформаційне видання “тасс «з посиланням на прес-службу» сбербанку «повідомило про те, що розробники» ощад” створили новітню систему з розпізнавання тварин, яку планують використовувати в тому числі і для пошуку зниклих вихованців. Для того, щоб система працювала, співробітники компанії навчили нейромережу фіксувати певні особливості і риси мордочок тварин, щоб потім, наприклад, за цими характерними рисами відрізняти схожих собак один від одного. І вже прямо зараз штучний інтелект за допомогою машинного зору може з високим ступенем точності відрізняти різних особин одного і того ж виду.

” на даний момент якість порівняння двох мордочок вихованців становить 94% для собак і 84% — для кішок», — повідомили співробітники «ощадбанку».

Більш того, денис кузьмін, директор дивізіону «захисні продукти і сервіси» від компанії «сбербанк», повідомив, що даний алгоритм вже інтегрували в програму зі страхування домашніх тварин, а в доступному для огляду майбутньому, при необхідності, технологія дозволить шукати зниклих вихованців з більшою ефективність. І, як виявилося, розпізнавати мордочки тварин в “ощад” вирішили на основі алгоритму cosface, який спочатку використовувався для розпізнавання осіб людей. Розробники лише модернізували його функції, навчивши крім осіб людей розпізнавати і характерні риси “обличчя” домашнього вихованця.

Покращений алгоритм вивчає будову обличчя кожної тварини, вимірюючи, наприклад, відстань між очима у собак або кішок. Та й для» ощадбанку ” це вже не перша система з ідентифікації домашніх вихованців — раніше компанія планувала використовувати ідентифікацію тварин за їх відбитком носа, який, фактично, можна порівняти з відбитком пальців у людини. На жаль, від цієї задумки відмовилися — надто вже складно збирати дані для навчання нейромережі.