Розробник jagex поклав кінець runelite hd, фанатському hd-моду для runescape популярного клієнта з відкритим вихідним кодом для old school runescape, якраз в той же день, коли проект збирався вийти в минулий понеділок. Ця ситуація змусила деяких шанувальників runescape засудити рішення jagex і сказати, що вони перейдуть в інші mmo.

Розробник runelite hd ” 117 ” опублікував на reddit у вівторок повідомлення, яке він отримав від jagex, яке пізніше було підтверджено jagex у власному повідомленні в блозі компанії. Runelite hd працює як плагін, який дає значне візуальне поліпшення базової runescape. Моддер додав, що протягом останніх двох років він витратив близько 2000 годин, працюючи над runelite hd.

” вчора ми зв’язалися з розробниками відомих hd-проектів і попросили їх припинити розробку своїх проектів, тому що це проект, над яким ми працюємо безпосередньо»

— заявили в jagex.

+ ще 3 картинки

Jagex написав 117, що робота компанії над hd-версією old school runescape “все ще знаходиться на відносно ранній стадії дослідження«, але»в дуже великій мірі”. 1>«>” природно, це означає, що будь-який фанатський проект, який прагне змінити те, як виглядає old school runescape, суперечить нашим власним планам», — написав jagex 117. «ми вважаємо абсолютно важливим, щоб була послідовність в тому, як виглядає old school, і тому ми хочемо переконатися, що наші офіційні зміни будуть єдиними доступними. Сподіваюся, новина про те, що jagex і команда old school серйозно взялися за цей проект, схвилювала вас, хоча це і означає, що нам потрібно ввічливо попросити вас закрити ваш особистий проект».

117 заявив, що запропонував jagex компроміс у вигляді видалення свого проекту, як тільки jagex випустить свій, і надання jagex ” спільного контролю» над візуальним стилем runelite hd.

«вони категорично відмовилися», – сказав 117. “я дуже розчарований і розчарований jagex, і мені дуже шкода, що після цієї довгої подорожі я не можу поділитися з вами цим проектом”.

Мод 117, схоже, не суперечить гайдлайну jagex для сторонніх клієнтів, але розробник runescape каже, що оновить ці рекомендації на наступному тижні, щоб включити посилання на проекти, що впливають на зовнішній вигляд гри.

Оригінальний розробник runelite adam1210 поділився своїми думками, заявивши, що роздільна здатність runelite hd буде чистою перевагою для майбутніх оновлень, зроблених jagex.

“я також категорично не згоден з додаванням цього в “гайдлайн для третіх сторін”, – сказав adam1210. Більшість цих гайдлайнів намагаються визначити, де проходить межа між [якістю життя] і читерством – і я думаю, що більшість людей згодні з тим, що нинішні правила добре відображають це і допомагають підтримувати цілісність гри. Однак немає ні найменшої несправедливої переваги в поліпшеній графіку, і воно впливає на вас тільки тоді, коли ви його включаєте. Отже-це дійсно просто неправильне використання гайдлайнов. Так що в цілому це дійсно втрата для всіх учасників, і я б хотів, щоб jagex переглянув своє рішення».

Деякі шанувальники проекту runelite hd виїхали на міську площу в фаладорі, столиці одного з головних королівств runescape, щоб провести сидячу акцію протесту, аналогічну протесту гравців world of warcraft, що відбувся в липні. Гравців можна побачити критикують jagex за рішення і хештеги, такі як #free117.