Вересень продовжує радувати шанувальників хорошого кіно цікавими новинками. На цей раз в списку немає блокбастерів, зате є фільм жахів від маестро даного жанру джемса вана, російська стрічка «петрови в грипі», що стала одним з хітів каннського кінофестивалю, а також комедія, заснована на реальних подіях, з крістен белл і вінсом воном в головних ролях.

«петрови в грипі»

Стрічка є адаптацією роману олексія сальникова, удостоєного премії «національний бестселер». Фільм був дуже добре прийнятий критиками і першими глядачами. На фестивалях люди аплодували стоячи після показів стрічки. Владислав опельянц, оператор» петрових у грипі”, отримав за свою роботу премію вищої технічної комісії каннського кінофестивалю. Режисером проекту виступив кирило серебренніков. У головних ролях знялися семен серзін, чулпан хаматова, юрій колокольников, олександр ільїн та інші.

Сюжет фільму будується навколо звичайнісінької сім’ї з єкатеринбурга. Батько сімейства петрових-автослюсар. Мати-бібліотекар. А ще у них є син. Вони не живуть разом. Але напередодні нового року вирішують зібратися разом. Правда, батько захворює на грип, а потім заражає всю сім’ю. Хвороба протікає дуже незвично. Незабаром всі петрови починають бачити галюцинації. Побутова повсякденність звичайної сім’ї змішується з безумством, сюрреалізмом, фантастичними алегоріями і відсиланнями на давню філософію.

«відчайдушні аферистки» (queenpins)

Новий жах від джеймса вана і російський прорив: що дивитися в кіно з 9 вересня

«відчайдушні аферистки» засновані на реальних подіях, коли парочка домогосподарок змогла обдурити американську систему на кілька мільйонів доларів, використовуючи підроблені купони для покупок. У ролі аферисток зіграли крістен белл і кірбі хауелл-баптист, а детективів, що займалися їх справою, — вінс вон і пол уолтер хаузер. Фільм знятий в комедійному жанрі, тому якихось кримінальних подробиць у цій справі очікувати не варто.

Кращі подруги конні і джоджо загрузли в побуті і домашній рутині. Їм набридло вічно бути в боргу і не мати можливості жити на повну. Вони придумують хитромудру схему, зав’язану на використанні підроблених купонів, які позбавлені захисних механізмів грошових коштів. У підсумку звичайні папірці перетворюються на мільйони доларів. У дівчат тепер є все-модний одяг, круті автомобілі, приватний літак, а також пара детективів на хвості, які мріють припинити експлуатацію підроблених купонів. На щастя для конні і джоджо, поліцейські виявляються не дуже тямущими.

Новий фільм жахів від джеймса вана і російський прорив: що дивитися в кіно з 9 вересня

«зле» — це фільм, який претендує на звання кращого хоррора 2021 року. Режисером, сценаристом (спільно з акелою купер) і продюсером виступив творець «пили» і «закляття» джеймс ван. Навіть по трейлеру видно, що глядачів чекає небачено красива для фільмів жахів картинка. Мабуть, робота над багатомільйонними блокбастерами (»аквамен”) не пройшла для джеймса вана даром. Світова прем’єра відбулася 1 вересня. І перші глядачі оцінюють фільм досить непогано. Тепер у російських глядачів буде шанс злякатися самостійно. Правда, вже 10 вересня фільм вийде на hbo max.

Медісон живе з психічно неврівноваженою молодою людиною. Вона вже хотіла піти, але зрозуміла, що вагітна. Правда, на чоловіка цей факт ніяк не вплинув. Він продовжував розпускати руки, поки надприродна сила не вбила його. Після цього дівчина починає бачити вбивства, що здійснюються цією істотою. І добре б, якби це були просто сни. Але люди вмирають насправді. І з кожною новою жертвою істота все ближче підбирається до медісон. А найстрашніше те, що для розгадки таємниці особистості жахливого монстра, дівчині доведеться зазирнути у власне минуле.

«будинок на іншій стороні» (the night house)

Новий фільм жахів від джеймса вана і російський прорив: що дивитися в кіно з 9 вересня

Ще один фільм жахів (який скоріше є містичним трилером), але на цей раз від режисера скромніше. Девід брукнер в 2017 році зняв досить міцний хоррор для netflix «ритуал». Тепер в його розпорядженні трохи більший бюджет, актриса першої величини-ребекка холл, і більш цікава задумка. Принаймні по трейлеру здається, що від «будинку на іншій стороні» можна очікувати щось незвичайне.

1 одного разу чоловік бет відплив від берега на човні і наклав на себе руки. Без якої б то не було причини. Залишилася лише записка: “ти права, нічого там немає. Загроза минула”» через якийсь час скорботна вдова, розбираючи речі чоловіка в заміському будинку на березі озера, починає помічати надприродні знаки. Дівчина починає підозрювати, що це привид намагається з нею зв’язатися. Однак незабаром бет виявляє, що чоловік побудував на іншому березі річки дзеркальну копію їхнього будинку. І на цьому моменті фільм переходить в інше русло.