Грали на playstation 5

Був час, коли ігри серії tales буквально штампували — в один рік могли вийти відразу дві. Але після tales of berseria видавництво bandai namco, мабуть, вирішило ставитися до бренду серйозніше-застаріла графіка і архаїчний геймплей перекривали все хороше, що було в цих jrpg. Так що фанатам довелося чекати наступну частину, tales of arise, аж п’ять років. На щастя, стрибок дійсно відбувся величезний, особливо у візуальному плані: движок unreal engine 4 дозволив повністю перетворити зовнішню сторону. А разом з цим новими фарбами заграло і все інше.

# приємна компанія

Історія починається з короткої передмови. Триста років тому процвітаючу і благополучну планету дана атакували солдати з планети рена, які захопили всю територію. Вони поділили дану на п’ять королівств і поневолили даніан, серед яких ніхто вже не знає, що таке свобода. Ми керуємо одним з рабів, якого на початку гри звуть просто залізною маскою — він не пам’ятає своє ім’я і нескінченно гарує, терплячи приниження від солдатів.

Через відносини між шион і алфеном переживаєш більше, ніж через своїх

Незабаром ми зустрічаємо дівчину шион, яка виявляється реніанкой і знаходиться в бігах. За її словами, п’ять самопроголошених лордів влаштували своєрідне змагання-будь-якими методами вони намагаються зібрати якомога більше астральної енергії, і той, хто переможе, стане керувати всією даною. У міру проходження дізнаєшся, яким чином видобувається ця енергія, і згубність наслідків стає очевидна-тому лордів необхідно повалити, заодно відібравши у них ядра, в які енергія збирається.

Хоча структурно і навіть сюжетно tales of arise не надто оригінальна (у головного героя аніме-гри амнезія, ека небачена!), сценаристи постаралися зробити пригоду захоплюючою. По-перше, всі королівства розповідають абсолютно різні історії-десь будинки перетворилися на руїни, десь, навпаки, все напрочуд спокійно і красиво. По-друге, цікаво спостерігати за розвитком відносин між алфеном (протагоніст швидко згадує ім’я) і шион. Він взагалі не відчуває біль, вона обпалює всіх, хто до неї торкається, — ідеальна парочка.

Додаткові діалоги тепер виглядають так-майже як в scarlet nexus

Ігри серії tales завжди робили великий упор на відносини між персонажами — сотні необов’язкових діалогів відбуваються мало не на кожному кроці. Спочатку компанія здалася мені не такою цікавою, як в» берсерії ” (багато в чому через відсутність місцевої маджилу), але з часом до всіх так само сильно прив’язуєшся. До дівчинки-магу, весь рід якої був знищений, до колишнього правителя, який опинився обдуреним підданими, — в кращих традиціях серії персонажі все більше розкриваються, якщо приділяєш їм достатньо уваги в бесідах.

Пам’ятних моментів тут досить, а завдяки оновленій графіці вони і виглядають видовищно. Нам не соромляться періодично вкидати “мрачнуху” і шокувати несподіваними сценами, але і світлі моменти є — правда, їх значно більше за межами основної історії. Навіть побічні завдання, які зводяться до «убий-принеси» і «знайди-принеси», іноді супроводжуються гумором — чого вартий хоча б чокнутий гурман, невідомим чином дістає рецепти з важкодоступних місць.

Ну і куди ж в jrpg без риболовлі?

Так що сюжетно це стара добра tales, в якій однаково комфортно будуть почувати себе і нові гравці, і давні фанати серії, які звикли близько знайомитися з героями. Тільки тепер все відбувається в куди більш красивих декораціях – коли потрапляєш в який-небудь залитий сонцем ліс або на посипану камінням рівнину, а на горизонті видно гори, мимоволі згадуєш недобрим словом мізерні регіони з минулих ігор серії. Тепер все виглядає дуже сучасно: і деталізація крутіше, і анімація персонажів, і зовнішній вигляд монстрів.

Так, тепер tales виглядає ось так

# яскравіше, динамічніше, зрозуміліше

При цьому в сенсі ігрового процесу локації не те щоб сильно змінилися. Хоча тут зустрічаються відкриті простори, в більшості випадків потрапляєш в звивистий коридор з декількома відгалуженнями — можна їх ігнорувати, але краще зайнятися дослідженням. Там знаходиш матеріали для створення предметів у коваля, всякі фрукти і овочі для приготування їжі (вона дає тимчасові поліпшення), місця для риболовлі, скрині з новою бронею і так далі. Ну і обов’язково зустрічаєшся з противниками і отримуєш за перемоги над ними досвід і нові рівні.

Важко забути навчання бойовій системі в tales of berseria, де гравця закидали «туторіалами» без зупинки, не даючи часу у всьому розібратися. Тут бійки стали зрозумілішими і проходять інакше. Базові вміння стандартні: звичайний удар, стрибок, ухилення. Найцікавіше починається, коли відкриваєш перші бойові навички. Спочатку можна брати з собою шість обраних прийомів-три активуються на землі, а ще три використовуються в стрибку. Пізніше арсенал розширюється – якщо затискаєш певну кнопку, отримуєш доступ ще до шести здібностям.

У босів є слабкі місця, помічені помаранчевим кольором, — якщо їх зламати, мета на час буде знерухомлена

Прийоми ці абсолютно різні: аперкоти з підкиданням, швидкі удари мечем, ривки з боку в бік, сильні удари по землі — комбінуйте їх як завгодно. Нові техніки відкриваються двома способами: після використання старих сотню разів, а також при покупці навичок в спеціальному меню. У міру проходження гри (і виконання додаткових завдань) отримуєш очки, які витрачаються і на поліпшення характеристик, і на покупку пасивних здібностей (наприклад, ухилення в повітрі доступно не відразу), і на ці самі навички.

Нескінченно використовувати навички не можна — на них витрачаються окуляри дій, розташовані поруч зі шкалою здоров’я. Звичайних ударів це не стосується, проте є нюанс — окуляри відновлюються значно повільніше, поки ви б’єте опонента. Тобто бажано робити перерви під час бою, але не просто стояти стовпом, а намагатися іншими способами підтримувати кількість доступних очок на позначці вище нуля. Наприклад, при спустошенні запасу очок закликати на допомогу компаньйона, використовуючи його вміння, яке відновлюється протягом хвилини. Поки той допомагає і підтримує комбо, ви отримуєте можливість використовувати ще парочку своїх прийомів.

Вороги рідко гуляють по локаціях, але якщо вами зацікавляться, то напевно наздоженуть

Напарники володіють в бою різними здібностями. Хтось стріляє по літаючим цілям і на час збиває їх, хтось скасовує їх заряджені атаки, хтось «прив’язує» до землі швидких ворогів. У боях з босами на це не звертаєш уваги, натискаючи на все підряд кнопки, але бої з рядовими противниками можуть стати помітно простіше, якщо використовувати компаньйонів за призначенням. Наприклад, тільки один персонаж здатний розбивати щити-без цього мета доведеться мутузіть довше.

Розуміння всіх цих тонкощів потрібно для того, щоб ефективніше розправлятися з ворогами, особливо якщо вони зібралися групою. Чим вище показник комбо і чим менше у мети здоров’я, тим більше шанс, що безперервними ударами ви її нокаутуєте — з’явиться значок хрестовини, ви натиснете на кнопку і подивіться невелику, але дуже видовищну сценку, в якій два випадкових персонажа розносять противника в пух і прах. Це не тільки круто виглядає і змушує згадати аніме dragon ball, але і допомагає швидко впоратися з іншими монстрами — такі потужні атаки зачіпають і сусідні цілі.

Пара натискань – і побачите таку красу

Навичок тут повно, а кожним членом вашої команди можна управляти, що відкриває досить широкі можливості. Іншими соратниками в бійці непогано рулить штучний інтелект (локальний кооператив цього разу не додали): вони активно використовують навички, швидко виліковують поранених союзників і так само швидко воскрешають їх у разі чого. З сильними босами все одно виникають труднощі, так що бажано закуповуватися цілющими предметами, благо торговці стоять на кожному розі, та й телепортуватися куди завгодно можна дуже швидко.

***

Останнім часом японські видавці намагаються вдихнути нове життя в старі серії jrpg, до недавніх пір не здобули великої популярності на заході. Dragon quest відома всім в японії, але за її межами великим тиражем продалася лише остання dragon quest xi. Серія atelier трохи молодше бренду playstation, але тільки з релізом atelier ryza видавець почав активно хвалитися тиражами. Ось і tales of arise здатна витягнути серію tales з розряду нішевих — вона чудово виглядає, чудово грається і при цьому зберігає майже все те, за що фанати спочатку полюбили ці пригоди.

переваги:

  • цікавий сюжет про королівствах, вКожному з яких розгортаються різні історії;
  • приємні персонажі, з якими хочеться проводити все більше часу;
  • бонусні сценки з участю однопартійців нікуди не поділися і раніше захоплюючі;
  • зрозуміліша у порівнянні з минулою частиною серії бойова система;
  • гра нагороджує за дослідження локацій екіпіровкою та корисними ресурсами;
  • відмінний візуальний стиль — нарешті tales виглядає сучасно.

недоліки:

  • структура локацій майже не змінилася з часів минулих років.

оцінка: 9,0/10

Детальніше про систему оцінок

відео: