Facebook працює над чіпом, який складе основу прискорювача завдань машинного навчання, повідомляє видання the information з посиланням на двох людей, знайомих з проектом. Зокрема, чіп повинен допомагати у створенні рекомендацій контенту для користувачів. Згідно зі звітом, компанія розробила також чіп для кодування відео, щоб поліпшити враження роликів у своїх додатках.

Finance.yahoo.com

Очевидно, facebook вирішила наслідувати приклад інших великих технологічних компаній, таких як apple, amazon і google, які все частіше відмовляються від загальнодоступних мікросхем на користь продуктів власної розробки, щоб знизити витрати і підвищити продуктивність.

Ще в 2019 році facebook повідомляла, що працює над створенням мікросхем, спеціально призначених для обробки завдань штучного інтелекту і перекодування відео. Так компанія хотіла підвищити продуктивність, потужність і ефективність своєї інфраструктури, яка в той час обслуговувала 2,7 мільярда користувачів на всіх платформах компанії.

Facebook також заявив, що буде працювати з такими напівпровідниковими компаніями, як qualcomm, intel та marvell technology над створенням своїх спеціалізованих чіпів, оскільки універсальних процесорів буде недостатньо для управління обсягом робочого навантаження, який обробляють системи facebook. Однак у звіті the information говориться, що facebook розробляє ці чіпи самостійно.