В останні пару років звук кашляють поблизу людей викликає підвищені побоювання. Навіть до пандемії це мало кому подобалося, а зараз ризик набагато вище. Кашель є одним з можливих симптомів covid-19. Останні дослідження в області медицини говорять, що по кашлю можна визначити набагато більше, ніж-то, що людина просто чимось хворіє.

Стаття в wall street journal розповідає про роботу над ідентифікацією захворювань по звуку кашлю. Для цього не потрібні якісь складні медичні прилади, досить звичайного смартфона.

Компанія hyfe inc. З делавера опублікувала два додатки, один з яких доступний для звичайних людей. Інше призначається для дослідників.

У різних хвороб кашель звучить по-різному. Людський слух може не розуміти різниці, але на це здатний штучний інтелект. З його допомогою можна виявляти такі захворювання, як туберкульоз, пневмонія, астма, covid-19, бронхіт та інші.

Кашель при пневмонії характеризується хрустким звуком в легенях. Кашель при астмі відрізняється свистячим звуком. Зараз ведеться робота над розпізнаванням кашлю при covid-19. Для цього збираються дані у людей з сша та австралії. Вони внесені до бази даних університету квінсленда.

Подібна діагностика особливу роль буде грати в країнах третього світу. У південній африці половина померлих від туберкульозу людей ніколи не перевірялася на нього. Якщо робити це за допомогою смартфона, хвороба буде виявлятися значно раніше і дешевше. За рахунок цього смертність від туберкульозу може значно знизитися.