Портал videocardz повідомляє, що компанія nvidia планує випустити в продаж відеокарту geforce rtx 2060, оснащену 12 гбайт пам’яті. Тим самим виробник хоче компенсувати дефіцит моделі geforce rtx 3060.

Джерело зображення: nvidia

На початку року nvidia повернула в продаж модель geforce rtx 2060 з 6 гбайт відеопам’яті. Цим кроком виробник вирішив компенсувати тоді ще тільки починався дефіцит графічних прискорювачів нового сімейства ampere. Рішення було прийнято ще до запуску моделі geforce rtx 3060, тому geforce rtx 2060 повинна була стати непоганим вибором для тих, кому виявилися не потрібні флагманські моделі нового покоління, але потрібна була нова відеокарта середнього рівня.

У березні nvidia все-таки випустила модель geforce rtx 3060. Карта отримала 12 гбайт відеопам’яті і пропонувала конкурентоспроможний рівень продуктивності, а також програмний захист від майнінг. Однак виробник допустив помилку, випадково випустивши відеодрайвер, який повністю розблокував продуктивність відеокарти в майнінг, що призвело до дефіциту geforce rtx 3060 і різкого підвищення цін.

Пізніше nvidia все ж випустила оновлену модель geforce rtx 3060 lhr з апаратним захистом від майнінг. Однак проблему з доступністю карти за рекомендованою ціною компанія так і не змогла вирішити. Як пише videocardz, це змусило nvidia шукати альтернативні шляхи вирішення питання.

З посиланням на свої джерела ресурс повідомляє, що виробник збирається випустити оновлену geforce rtx 2060 на архітектурі turing. Карта побудована на друкованій платі з модельним номером pg161 і обладнана 12 гбайт відеопам’яті gddr6. Про те, який дп буде використовуватися в її основі, точних даних поки немає. Nvidia нібито вже повідомила своїм партнерам, що прискорювач може надійти в продаж в кінці цього року або в січні майбутнього, в залежності від того, наскільки швидко вдасться налагодити виробництво гп для даної карти.