У цій статті ви дізнаєтеся про те, як правильно підібрати собі ноутбук. Розуміючи аспекти, на які слід спиратися, ви зможете відвідати інтернет-магазин і зробити для себе правильний вибір, знайшовши саме той комп’ютер, який вам потрібен. Всього є кілька основних технічних ознак, за якими слід реалізувати вибір і покупку ноутбука.

Постановка мети

В першу чергу поставте собі мету і вирішіть, для чого ви хочете купити ноутбук. Виходячи з цілей, будуть визначатися технічні параметри вашого комп’ютера. Так, можна умовно розділити сучасні комп’ютери на дві групи: офісний та ігровий. Перший простіше і дешевше, справляється з усіма звичайними повсякденними справами; другий, більш потужний і дорогий – відмінний варіант для нових ігор і складних програм.

Процесор

Напевно, вам в магазині будуть пропонувати чотириядерний ноутбук за ціною дорожче двоядерного. Однак не женіться за цим. Вам в домашніх умовах цілком вистачить і двоядерного процесора. Якщо ви купите чотириядерний, то особливої різниці і швидкості в роботі не відчуєте, однак переплатите за це. Якщо ви вибираєте офісний варіант, то вам підійде процесор марки Intel – відрізняється швидкістю у щоденних програмах. Для ігрового ж вибирайте процесор AMD – відрізняється вдосконаленим графічним чіпом.

Оперативна пам’ять

Для комфорту потрібно 4 Гб оперативної пам’яті. Цього достатньо для стабільної роботи Windows 7, 8 і 10, у тому числі 64-х розрядному вигляді. Якщо купити ноутбук з 4Гб ОЗУ менше, то сенсу буде мало. Оперативна пам’ять коштує не дорого, а її брак значно відбивається на якості роботи. Для ігрового комп’ютера може знадобитися більше оперативної пам’яті, наприклад, 8 Гб.

Жорсткий диск

Жорсткі диски – це ті місця, на яких зберігаються ваші файли. Якщо вам потрібно зберегти багато, то вибирайте великий обсяг. Жорсткі диски поділяються на HDD і SSD . Перші — застарілі моделі, які, однак, ще входу. Коштують не дорого. Другі сучасні, відрізняються швидкістю роботи і коштують дорого.

Інші критерії

Це були основні критерії вибору ноутбука. Ось ще декілька, які можуть вам знадобитися:

  • Монітор може бути глянцевим і матовим. Глянцевий виглядає красиво і це вся їх користь. Матові ж зручні в роботі.
  • У ноутбуці може бути відсутнім привід дисків, і тоді він буде коштувати дешевше. В сучасних умовах це пристрій не обов’язково потрібно.
  • Зверніть увагу, яка у ноутбука клавіатура і тачпад. Поміняти їх не можна буде, тому відразу вибирайте те, що вам зручно.
  • Колір, форма і виробник – дивіться на власні вподобання та фінансові можливості.