Apple – не єдиний виробник електроніки, який проявляє активний інтерес до автомобільного ринку. Випустити власний електромобіль планує і китайська компанія xiaomi, глава якої вже зустрівся з одним з провідних автовиробників піднебесної, щоб обговорити потенційну співпрацю.

Як повідомляє видання pandaily, засновник і генеральний директор xiaomi лей цзюнь (lei jun) днями відвідав штаб-квартиру китайського автовиробника faw group в провінції цзілінь, де провів переговори з керівництвом про партнерство. Глава xiaomi хоче довірити faw виробництво першого електромобіля бренду. На тлі цих новин акції faw jiefang, дочірньої компанії faw group, на біржі різко пішли вгору, подорожчавши за добу на 10%.

Також в ході своєї робочої поїздки глава xiaomi зустрівся з урядом провінції. Як заявив цзин цзюньхай (jing junhai), секретар провінційного комітету компартії китаю, причина візиту лей цзюня в цзілінь — зміцнення співпраці з місцевими автомобільними підприємствами. За його словами, xiaomi має сильну науково-дослідну базу і власні виробничі потужності в області побутової електроніки і сучасних технологій, а цзілінь, в свою чергу, має великі досягнення в області автомобільної промисловості. А тому у співпраці xiaomi з місцевими виробниками в області автомобілебудування великі перспективи, і уряд сподівається, що бренд зможе зміцнити зв’язки з faw та іншими представниками автомобільної промисловості регіону.

За чутками, перший автомобіль xiaomi з’явиться на ринку вже в 2024 році, і протягом наступних трьох років компанія планує випускати щороку за новою моделлю. За перші три роки xiaomi розраховує продати 900 тисяч автомобілів.