Тачпад — це сенсорна миша ноутбука. Річ зручна, але як тільки до комп’ютера підключається зовнішня миша, стає абсолютно непотрібною і даремною.

З сенсорною мишкою можна пограти в активну гру і виконувати які-небудь складні маніпуляції. Крім того, її розташування на корпусі зазвичай викликає під час роботи на клавіатурі мимовільні переміщення і спрацьовування курсору.

Тому відключення тачпада в ноутбуці часто постає завданням у багатьох користувачів. І вирішити її можна дуже легко і декількома способами.

Зміст

  • 1 Відключення ЗА допомогою пз
  • 2 Відключення через диспетчер пристроїв
  • 3 Відключення за допомогою клавіш

Відключення ЗА допомогою пз

Деякі виробники виготовляють програмне забезпечення (драйвери) для своїх мишок. І в інтерфейсах багатьох з них є можливість відключення пристрою. Найпопулярнішим виробником тачпадів з є Synaptics.

Як правило, дістатися до інтерфейсу програмного забезпечення можна через «Панель управління», в розділі «Миша».

Властивості миші в «Панелі управління».

Наприклад, опції Synaptics можуть виглядати так, як на скріншоті нижче. І там є можливість відключення тачпада.

Властивості тачпада Synaptics.

Відключення через диспетчер пристроїв

Диспетчер пристроїв — це додаток, який показує список всіх комплектуючих комп’ютера і дані про їх стан. Тут можна провести відключення тачпада на ноутбуці.

Для відкриття диспетчера, натисніть правою кнопкою миші«Комп’ютер», натисніть «Властивості», потім — «Диспетчер пристроїв». Чи можна знайти його в пошуку «Пуску» за відповідним запитом.

Відкрийте властивості «Комп’ютера».Натисніть на «Диспетчер пристроїв».

В диспетчері тачпад в розділі «Миші та інші вказівні пристрої». Ви зможете знайти його там в тому випадку, якщо на нього встановлені коректні драйвери. Він може називатися по-іншому.

Натисніть на потрібну мишу правою кнопкою мишки, і потім на «Видалити пристрій».

Видалення тачпада в диспетчері пристроїв.

Щоб потім знову повернути вилучену миша, потрібно натиснути на кнопку оновлення конфігурації в диспетчері (вона може виглядати по-різному в різних Windows). При цьому, якщо драйвери не були в складі Windows, їх доведеться встановити заново.

Оновлення конфігурації обладнання для включення мишки.

Відключення за допомогою клавіш

Відключення тачпада на ноутбуці можна зробити за допомогою клавіш клавіатури. Але тут є одна складність — різні виробники комп’ютерів, призначають різні клавіші для цього.

Щоб дізнатися, як відключити сенсорну мишку конкретно на вашому комп’ютері, потрібно знайти спеціальну клавішу на клавіатурі, яка, найчастіше ілюструється у вигляді перекресленого тачпада. Вона може спрацьовувати в комбінацією з клавішею розширених функцій «Fn».

Нижче наведена таблиця для комбінацій клавіш для відключення сенсорної мишки у популярних виробників.

Виробник Клавіші
Asus Fn+F9 (або F7)
HP Подвійне торкання або довгий утримування в лівому верхньому куті тачпада.
Lenovo Fn+F5 (або F8)
Acer Fn+F7
Samsung Fn+F5
Toshiba Fn+F5

Це поширені комбінації. У деяких виробників, в деяких моделях можуть бути інші варіанти. Дивіться на умовні позначення на клавішах.