Ця стаття допоможе вам знайти відповідь на питання: чи Дозволяє Word швидко редагувати таблиці за допомогою клавіатури?

При редагуванні документів Microsoft Word часто стикаються з необхідністю виконувати різні дії над елементами документа, активізуючи з допомогою миші відповідні інструменти на стрічці (робочої панелі). У випадку, коли доводиться виконувати багато подібних дій, часто доводиться відривати руки від клавіатури і братися за мишу, що не кращим чином позначається на швидкості роботи. Особливо це помітно при редагуванні таблиць, коли протягом роботи регулярно доводиться видаляти і вставляти рядки зі стовпцями, з’єднувати або об’єднати клітинки, змінювати вирівнювання тексту в них.

Спеціально для таких випадків в Word передбачена можливість призначення для кожної вибраної команди відповідної комбінації клавіш, завдяки яким можна відразу ж зробити потрібну дію без допомоги миші. Використання такого методу дозволяє значно підвищити швидкість роботи зі складними документами, що стає особливо помітно, якщо користувач володіє сліпим методом швидкого друку.

Щоб налаштувати необхідні сполучення клавіш для прискореної роботи з таблицями, потрібно виконати наступне:

1) У верхній частині робочого вікна MicrosoftWord знаходиться стрічка, на якій розміщені інструменти.

Клацніть правою кнопкою миші по порожньому місцю на стрічці і з контекстного меню виберіть пункт «Налаштування стрічки…» (рис.1):


Малюнок 1

2) Відкриється вікно «Параметри Word». У списку ліворуч виберіть пункт «Налаштування стрічки» (Рис. 2-1), а потім внизу під развернувшимися списками клацніть по кнопці «Поєднання клавіш: Настройка…» (Рис.2).


Малюнок 2

3) У вікні «Параметри клавіатури» присутні наступні поля:


Малюнок 3

а) Категорії виберіть категорію Вкладка «Робота з таблицями Макет (рис.3-а);

б) Команди – оберіть команду, для якої збираєтеся призначити комбінацію клавіш. В даному прикладі обрана команда TableDeleteColumn (рис. 3-б);

в) Поточні сполучення – у цьому полі відображаються комбінації клавіш, які вже призначені для вибраної команди (рис. 3-в). При бажанні невикористовувані поєднання можна видалити, натиснувши відповідну кнопку внизу

г) Нове поєднання клавіш – тут потрібно ввести комбінацію клавіш, яку Ви хочете призначити для обраної вище команди. Для цього потрібно встановити курсор в текстове поле і натиснути потрібну комбінацію – вона відразу відобразиться. У розглянутому прикладі обрана комбінація Alt+X» (рис. 3-г). д) Поточне призначення – відображає ім’я команди, яка вже прив’язана до введеного комбінації клавіш (рис. 3-д).

е) Зберегти зміни – тут ви можете вибрати шаблон, у який будуть збережені задані призначення клавіш. За замовчуванням зміни зберігаються в шаблон «Normal» (рис. 3-е). Також можна вибрати інший шаблон, якщо ви його попередньо створили, або ж зберегти призначення у файлі редагованого документа. ж) Опис – відображає докладний опис вибраної команди (рис. 3-ж). Після введення бажаної комбінації, натисніть кнопку «Призначити» внизу ліворуч (рис.3 – відзначена червоним). І введена комбінація відобразиться в поле «Поточні сполучення» (рис.4 – червоним). З цього моменту по натисненню призначених клавіш у процесі роботи з таблицею, буде викликатися обрана команда. Всі попередні призначення для даної комбінації будуть скасовані.


Малюнок 4

Призначте всім потрібним Вам для роботи з таблицями командам відповідні сполучення клавіш, щоб їх зручно було вводити з клавіатури. І спробувати їх у дії.

Можна запропонувати наступний набір поєднань:

Видалити стовпець | Table Delete Column | комбінація клавіш Alt+R;

Видалити рядок | Table Delete Row | комбінація клавіш Alt+V;

Додати стовпець | Insert Table Column Right | комбінація клавіш Alt+P;

Додати рядок | Insert Table Row Above | комбінація клавіш Alt+U;

Додати рядок | Insert Table Row Below | комбінація клавіш Alt+M;

Об’єднати комірки | Table Merge Cells | комбінація клавіш Alt+Q;

Розбити комірки | Split Table Cells | комбінація клавіш Alt+W.

Цей набір непогано підходить для людини, що володіє сліпим методом набору тексту. Спробуйте в роботі з таблицями використовувати ці клавіші для операцій зі рядками і осередками. Спочатку це може здатися незвичним, але Ви швидко оціните переваги. Якщо ж якісь поєднання Вам явно незручні, їх легко можна змінити на більш підходящі. Успішної Вам роботи!

 

Адміністрація сайту висловлює подяку автору за статтю Auritum .

Джерело: http://pcforsage.com.ua/