Зараз, коли я пишу цю статтю, до події ‘california streaming’ залишається трохи більше 12 годин. Сподіваюся що на’ california streaming ‘ apple представить iphone нового покоління, 15-го покоління iphone. І що ці iphone будуть такими, як ми їх представляємо. Тими ж iphone 12, за ті ж гроші, тільки ще краще. Я був би радий якби apple чимось нас здивувала, представивши щось про що ми навіть не здогадувалися. За однієї умови-щоб iphone 13 не перетворився через це в випробувальний стенд божевільних нових ідей. Нехай навіть проривних і фантастичних, про які будуть із захопленням віщати змі всього світу. Iphone це недешеве пристрій для звичайних людей, яким вистачає їх власних проблем і турбот. Ще й його проблеми їм ні до чого.

Iphone 13 здається дуже нудним, але його є за що любити

Можливо, вам чогось не вистачає в iphone 12, і в iphone 13 цього “чогось” точно не буде. Або ви обожнюєте нововведення, через які можна було б демонструвати знайомим і всім зустрічним новенький iphone, насолоджуючись їх подивом і заздрістю? не так давно ці бажання були одним із спонукальних мотивів у тих хто оновлював iphone щороку. Таких було багато, з боку здавалося що ми всі такі. У середині десятиліття iphone-демія перекипіла і зійшла нанівець. Судячи з того чого стів вимагав від розробників наступних версій, він був упевнений що ця лихоманка закінчиться ще раніше. Вона не могла не статися, хоча iphone замислювався не як об’єкт поклоніння.

Це смартфон, яким будь-яка людина зможе користуватися кожен день, не вивчивши перед цим інструкції китайською мовою російськими словами. Вже найперший iphone був таким, це було саме те чого хотіли люди – ажіотажний попит і мода на нього були неминучі. Iphone-демії давно немає, після неминучого зниження продажів iphone в середині 10-х вони знову ростуть, і в цьому році повторили рекордний iphone-демический результат. Тому що apple, з першого дня існування iphone, слід єдино правильної стратегії: iphone повинен залишатися iphone. Iphone 12 саме такий, незважаючи на 5g, magsafe і новий дизайн. Iphone 13-теж. І iphone 14, який деякі відомі youtube – блогери вже сконструювали і показали, не може не бути таким.

Яким повинен бути iphone 13

Потужна начинка, просунутий дизайн-ну що ще можна бажати від iphone?

Конкурувати новому поколінню iphone доведеться з його попередниками, з iphone 12. Це непросто-iphone 12 виявилися дуже вдалим поколінням. Навіть iphone 12 mini зовсім не провалився – він не виправдав очікування apple. Чогось не врахували. У 2020 році в apple хоч в чомусь не накосячіть не могли. Якщо ви не здогадуєтеся чому, в кінці статті я про це напишу. Але конкурувати і не дуже складно. Це передається близько до оригіналу чиюсь чужу вдалу модель. Повторювати риси свого виробу нормально. Дещо все-таки зміниться. Новий чіп apple, apple 15 bionic (всі джерела пишуть про те що число ядер і структура центрального процесора буде такою ж як у apple 14 bionic) повинен бути спритніше відсотків на десять і, швидше за все, ненажерливее ніж apple a14. Чи буде він найшвидшим мобільним чіпом у світі? щоб не наврочити, гадати не буду. Кажуть що буде. Геометричний обсяг акумуляторів збільшиться, вони зможуть зберігати більше енергії. Постійно-включений дисплей з функцією promotion, тобто, з частотою оновлення екрану в 120 гц – ненажерливі.

В iphone 13 з’явиться prores. Що це таке

Зате lpo-дисплей компенсує ці витрати енергії. Ltpo-дисплеї все ще істотно дорожче ніж звичайні, тому promotion і постійно-включений дисплей повинні з’явитися тільки в pro-моделях. Камери будуть краще, чубчик “коротше”, заряду батарей вистачить на більший час роботи – мабуть, це те що треба. Якщо iphone 13 коштуватиме стільки ж, скільки iphone 12. Але чіпи від tsmc, з 1 жовтня цього року, дорожчають, зростання цін неминучий! за інформацією з неофіційних джерел, для apple вони подорожчають всього на 3% – і ціни залишаться колишніми. Скоро дізнаємося так це чи ні. І ще дещо: з тих же джерел відомо що всі iphone 13, технічно, будуть готові до використання супутникового зв’язку. Поки цей режим не буде активований. Про це, можливо, навіть не оголосять – але в iphone 13 буде 5g-модем від qualcomm в особливому виконанні, і витекло про це не з apple. Може бути, при розтині iphone 13 це підтвердиться. Хоча навряд чи.

Чим iphone 13 краще iphone 12

Iphone 13-це робота над помилками, які apple допустила в минулому році

В минулому році, в самий невідповідний момент, коли чотири моделі iphone потрібно було готувати до масового виробництва, всесвітню фабрику (материковий китай) намертво заклинило. В apple вжили своєчасних заходів, але їх виявилося недостатньо. Через карантин і пандемічні обмеження фахівці apple не змогли особисто з’ясувати стан справ. Організувати поставку комплектуючих вдалося, але в останній момент з’ясувалося що виробляти їх за обумовленими в контрактах цінами постачальники не можуть. Виявилося – не брешуть. Був тільки один вихід-скасовувати вихід iphone 12, як надходять всі нормальні компанії. Перенести на наступний рік, а потім і на наступний після наступного – якщо ситуація не покращиться. В apple вирішили не здаватися.

Iphone 13 ще не вийшов, а ми вже знаємо, яким буде iphone 14

Порушуючи всі мислимі і немислимі правила, в компанії взялися за зміну конструкції всіх чотирьох моделей iphone 12. Конструкції всіх моделей були протестовані, прийняті і затверджені. Тепер треба було – за гранично короткий термін-ще раз” вколотити ” їх собівартість в задані межі. За умови повного збереження їх технічних параметрів. Не одночасно-спочатку “оптимізували” iphone 12 pro і iphone 12. Потім, коли рішення цього непростого завдання були знайдені і випробувані, взялися за iphone 12 pro max і iphone 12 mini (за вже відпрацьованими методиками). На pro max сил вистачило, на mini – не зовсім. У чому конкретно накосячили – я не знаю. Це моя версія чому iphone 12 mini не виправдав очікування. Але цього року, кажуть, з iphone 13 mini все буде інакше. Поживемо-побачимо.