Новітня версія Windows нещодавно отримала друге велике оновлення у вигляді Windows 10 Anniversary Update, названий так, тому що воно було випущено прямо на першу річницю операційної системи від Microsoft. Оновлення безкоштовно для всіх користувачів «Десятки» і містить всі – від візуальних змін і підвищеної безпеки до абсолютно нових функцій, таких як Windows Ink. Редакція ВиндовсТипс пропонує вашій увазі всі найважливіші зміни, будь то великі чи несуттєві, з якими вам належить познайомитися після установки оновлення.

Переосмысленное меню «Пуск»

Можливо, першим, що ви помітите після переходу на Anniversary Update, буде дещо інша організація меню «Пуск». Категорія «додатки» була скасована, а всі встановлені програми тепер відображаються у вигляді списку з лівої сторони меню. Поруч з ним ви побачите зображення облікового запису, а також іконки «Провідник», «Параметри» і «Вимикання».

Перероблена панель завдань

Так званий «таскбара» в новій версії операційної системи теж зазнав ряд змін, серед яких самостійне місце для настроювання панелі задач у меню параметрів. Годинник і календар тепер об’єднані і при натисканні кнопки на годиннику ви побачите не тільки час, але і список завдань на день. Якщо ви використовуєте конфігурацію з більш ніж одним монітором, годинник будуть відображатися на всіх, а не тільки на основному, як в попередніх версіях ОС.

Розширення і покращення в браузері Edge

Новий браузер нарешті отримав офіційну підтримку так званих розширень, після того як Microsoft спочатку вирішила випустити його без цієї важливої особливості, незважаючи на те, що всі сучасні браузери підтримують плагіни. Обґрунтування було пов’язано із занепокоєнням з приводу безпеки, але в даний час таких перешкод більше немає і деякі з найбільш популярних розширень вже доступні. Все поки що нечисленні розширення встановлюються через Windows Store, але Microsoft обіцяє, що їх кількість буде постійно зростати.

Розширення – не єдине, чим обзавівся Edge. У числі інших поліпшень: функція «Вставити і шукати» в полі адреси, меню з історією серфінгу, яке відкривається клацанням правої кнопки на кнопці «Назад» або «Вперед», можливість додавати завантажувати файли і папки з вашого комп’ютера в сервісів хмарних систем зберігання даних шляхом перетягування, поліпшена організація обраних сторінок, сенсорне управління для сумісних пристроїв і повідомлення від сайтів, які з’являються в центрі повідомлень.

Windows Ink

«Десятка» стає набагато більш приємною середовищем для роботи з пером завдяки Windows Ink – нова платформа, яка дозволяє використовувати стилус для навігації в операційній системі. У комплекті з нею йде кілька корисних програм, які дозволяють робити ескізи і замітки на скріншотах. Windows Ink інтегрується в деякі існуючі програми. Наприклад, в «Картах» можна робити замітки на маршрутах.

Windows Hello для додатків і сайтів

Одна з найбільш рекламованих особливостей операційної системи дозволяє входити в обліковий запис користувача з використанням функції розпізнавання особи, сканування відбитків пальців або райдужної оболонки ока всередині додатків або на сайтах (через Edge), які підтримують біометричну перевірку автентичності.

Xbox Play Anywhere

Платформа, яка дозволяє гравцям купити гру один раз і грати на всіх системах під управлінням Windows 10, чи то ПК або Xbox One, почне працювати з 13 вересня. Треба зазначити, що Xbox Play Anywhere буде підтримувати тільки цифрові версії ігор, а не такі на фізичних носіях.

Покращений «Захисник Windows»

Не секрет, що в Windows 10 при установці стороннього антивіруса відбувається автоматична деактивація Windows Defender. Але завдяки новій функції Limited Periodic Scanning в Anniversary Update штатний антивірус стає другою лінією захисту, доповнюючи антивірус користувача. Коли періодичне сканування включено, «Захисник» перевіряє комп’ютер автоматично, без втручання в роботу іншої антивірусної програми.

Період активності

Оновлення принесло функцію «Період активності», яка дозволяє вказати час, протягом якого зазвичай використовується комп’ютер. В результаті система не буде перезавантажувати комп’ютер, якщо необхідність у застосуванні оновлень випадає на заданий період активності.

Темна тема

Багатьом людям інтерфейс Windows 10 здається надто світлим, але тепер до складу системи входить щадна очі темна тема, яка охоплює всі основні додатки, в тому числі параметри, карти і калькулятор.