Якщо на вашому комп’ютері встановлено Windows XP, то вам доведеться застосовувати сторонній софт. Для даних цілей вже давно відмінно зарекомендувала себе програма MemTest86, скачати яку ви зможете за посиланням у кінці цієї статті.

Відмітними особливостями MemTest86 є те, перевірка оперативної пам’яті Windows XP відбувається не з-під системи, а в чистому середовищі. Звідси випливає кілька переваг. По-перше, ви зможете перевірити оперативну пам’ять навіть якщо на комп’ютері не інстальовано жодної операційна система або не виходить її завантажити. Тому для MemTest86 Windows не потрібна. По-друге, запуск в чистому середовищі обіцяє більш точні результати тестування, ніж у аналогів програми, що працюють з-під системи.

Але є і зворотна сторона медалі – доведеться створити завантажувальний носій для MemTest86 (диск або флешку), щоб використовувати програму. Але це дрібниці.


Це вам теж буде цікаво:

  • Як правильно вибрати і купити планки оперативної пам’яті
  • Перевірка оперативної пам’яті на Windows 7

Як користуватися MemTest86

Отже, для початку готуємо завантажувальний носій, для цього записуємо скачаний образ програми на диск або флешку.

Щоб записати образ MemTest86 на флешку, необхідно завантажити архів для USB, розпакувати його, запустити файл imageUSB.exe, вказати шлях до файлу memtest86-usb.img (теж є в архіві) і натиснути на Write to UFD. Флешка буде готова.

Memtest86 для USB
Завантажити зараз!4808 Завантаження

Щоб записати образ MemTest86 на диск, необхідно завантажити архів для CD, розпакувати його і просто записати образ на диск.

Memtest86 для CD
Завантажити зараз!1405 Завантаження

Коли носій готовий, налаштовуємо BIOS завантаження з диска або флешки (в залежності від того, куди ви записали MemTest86). BIOS слід налаштовувати аналогічно тому, як це робиться при установці Windows. Можете почитати про це тут. Завантажуємося з потрібного носія і MemTest86 відразу починає перевірку оперативної пам’яті.

При натисканні на клавішу можна викликати додаткові налаштування. Але в принципі, налаштування за замовчуванням в повній мірі задовольняють вимогам.

Ставлячи питання про те, як користуватися MemTest86, знати потрібно тільки одне – тест відбувається циклічно, нескінченно. Тобто програма буде перевіряти оперативку до тих пір, поки ви не зупините перевірку. Зупинка перевірки відбувається за допомогою клавіші Esc. Для того щоб перевірка оперативної пам’яті була надійною, рекомендується провести два циклу тестів і перерватися. Кількість циклів вказується в графі таблиці Pass. Кількість помилок вказується у графі Errors і в полі нижче таблиці виводиться список знайдених помилок. За отриманими даними можна адекватно судити про працездатність ОЗП.

Щоб програма для перевірки оперативної пам’яті дала точні результати, рекомендується проводити тест з одним підключеним модулем ОЗП. Так, якщо будуть помилки, ви будете точно знати, на якій саме модулі.

  • Операційна система – XP, Vista, 7, 8;
  • Мова – англійська;
  • Розробник — Chris Brady.